English Site   | 
اخبار > سومین نشست کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد برگزار گردید ،


  چاپ        ارسال به دوست

سومین نشست کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد برگزار گردید ،

سومین نشست کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد برگزار گردید ،

 
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  فرج الله معماری رئیس  کمیسیون  سرمایه گذاری و اقتصاد  اجرایی  نمودن سیاستهای  اقتصاد مقاومتی را بسیار حائز اهمیت بر شمرد و بیان کرد : اگر همه ما قبول داریم که شرایط اقتصاد بحرانی است و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را تشکیل می دهیم  ، پس سیاستهای جنگ اقتصادی را باید  نهادینه کنیم و این را بعنوان یک ضرورت برای قانون گذار تبیین نمایئم ، که با قوانین صلح نمی توان  بحرانهای اقتصادی را مدیریت کرد . 
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد عزم و اراده حاکمیت و دولت را در اجرایی نمودن اصول اقتصاد مقاومتی  بسیار مهم  عنوان کرد و ادامه داد : تلاشهای گسترده ای از سوی سازمانها و دوایر دولتی جهت به سرانجام رسیدن این موضوع  شکل گرفته است ، اما ما باید یک استراتژی واحد را با تاثیر گذاری مطلوب انتخاب نمایئم .
معماری از عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی در سه استان آذربایجان شرقی ، کرمان  و کردستان به مسئولیت و مدیرت وزارت  کشور خبر داد و تصریح کرد :  رصد نمودن  قوانین و ارائه راهکارها و نقطه نظرات فعالان اقتصادی در کمیسیونهای تخصصی اتاق های بازرگانی  ، در تصمیم گیرهای دولت مردان موثر واقع شده است .
معماری گفت  : دساوردهای ما در حوزه سرمایه گذاری بسیار مهم است ، باید مزیت های سرمایه گذارای  را برای سرمایه گذاران پررنگ ترسیم نمائیم  و امتیازات خاص را برای استان  سمنان در نظر بگیریم .
 این فعال اقتصاد ادامه داد : راهکارهای که نیاز به منابع ندارند در کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد مورد توجه قرار گرفته و موارد بصورت پیشنهادات کاربردی  قابل ارائه به دولتمردان در سطح استانی و ملی می باشد .
در ادامه این نشست کارشناسی  مونسان دبیر هماهنگ کننده بانک های استان از اتفاقات  خوب  در حوزه ارزی  خبر داد و بیان داشت :  روابط کارگزاری  با 30 کشور منجمله  آلمان ، فرانسه ، بلژیک ، ژاپن ، روسیه  ، چین ، تایوان ، اسپانیا  و.....  در حال انجام می باشد  و این روند رو به توسعه می باشد .
مونسان گفت  :  شعبات بانک های  ایرانی در بعضی از کشورها فعال می باشند و سرمایه گذاران  می تواند با ارتباط کاری با شعبات بانک های داخلی از خارج کشور  منتفع بشوند .
 درادامه این نشست  مهدی حداد عضو کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد  دستورالعمل بخشودگی جرائم تامین اجتماعی  را که به تازگی  ابلاغ شده مورد بحث و تبادل  قرار داد و اضافه کرد :  چارچوب  و دستوراعمل این بخشودگی همانند سابق است و ترتیباتی در این بخشودگی ها در اولویت قرار نگرفته است که واحدهای بیشتری را مشمول شود .
او گفت : شرایطی  فراهم شود تا انشاء کنندگان این دستورالعمل ها  تمامی جوانب را در نظر بگیرند و از طرفی ابلاغ قوانین و به شعبات و دیگر واحدهای مرتبط بسیار زمان بر است
در سومین کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد  مواردی شامل  « دستاوردهای سفر اخیر ریاست محترم جمهور در حوزه  سرمایه گذاری ، ارائه گزارش پیرامون موانع و مشکلات واحدهای کوچک و متوسط ، بررسی موانع و مشکلات واحدهای با ظرفیت بیش از 100 نفر و فرصت های سرمایه گذاری  و نقش مناطق  ویژه  اقتصادی در شهرستانهای  سمنان ، گرمسار ، دامغان »  مورد بررسی  قرار گرفت  .

پایان خبر 


٠٩:٤٨ - سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٥٧٦نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک