English Site   | 
اخبار > وجود بروکراسی اداری در ساختار کشور ، رمق را از بخش خصوصی گرفته است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس اتاق سمنان :

وجود بروکراسی اداری در ساختار کشور ، رمق را از بخش خصوصی گرفته است


به گزارش روابط عمومی  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی  سمنان  ، دبیر شورای گفتگوی دولت  و بخش خصوصی استان در هجدهمین نشست این شورا از توجه مدیران ارشد  دولت به مصوبات شورای گفتگو استان  خبر داد و گفت :  مصوبات دوره پیش شورا  که مرتبط با مسائل مالیاتی بود ، طی  نامه ای به وزارت امور اقتصاد و دارایی ارسال و طی پیگیریهای صورت پذیرفته تیم کارشناسی در این خصوص تشکیل شده است .
 رئیس اتاق سمنان  تحریم داخلی را مهلک و تمام کننده خواند واظهار داشت : وجود  بروکراسی  اداری در ساختار کشور رمق را از بخش خصوصی  گرفته است .
وی شرایط کسب کار در فضای کشور را مخاطره آمیز خواند و افزود : با توجه به دیدگاه های حاکم در جامعه  در خصوص تبیین و اجرای سیاستهای  اقتصاد مقاومتی ،  فعالان اقتصادی با  قوانین و  دستورالعمل های فاقد کارآیی در سازمانها و  ادارات مواجه می شوند .
رئیس اتاق سمنان حمایت از تولید داخلی که توان رقابت با مشابه خارجی را دارد یک ضرورت  اجتناب ناپذیر برشمرد و اظهار داشت :  صنایع  ایران  در رشته ها مختلف می توانند در بازارهای داخل و بین الملل حضور  موثر داشته باشند ، به شرط آنکه کمی حمایت صورت پذیرد  .
در ادامه محمد رضا خباز  استاندارسمنان  و رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  استان گفت: برخی‌ها با سوءاستفاده از منافذ قانونی در بحث فاینانس‌های خارجی؛ به‌گونه‌ای عمل می‌کنند که در کشور را به روی کالاهای وارداتی که مشابه داخلی دارند باز می‌کنند.
استاندار سمنان ، با انتقاد از سودجویی برخی افراد و واردکنندگان از ضعف‌های قانونی اظهار کرد: قانون باید جلوی این سوءاستفاده‌ها را بگیرد. ضمن اینکه دولت تدبیر و امید با همه توان می کوشد مانع از این سوءاستفاده ها که به تولید داخل ضربه می زند، شود.
وی با اشاره به اینکه بعد از اجرایی شدن برجام، سرمایه‌گذاری‌ها در داخل افزایش یافته است افزود: دولت با هدف ایجاد رونق در فضای اقتصادی از فاینانس به معنای استفاده از منابع خارجی استفاده می‌کند اما متاسفانه برخی‌ها قراردادها را طوری منعقد می‌کنند که باب ورود کالاهای خارجی به کشور را در شرایطی که تولید داخلی آن کالا وجود دارد باز می‌کند.
استاندار سمنان، با بیان اینکه اگر جلوی این مهم گرفته نشود، اقتصاد کشور آسیب می‌بیند تصریح کرد: هم مقام معظم رهبری و هم دولت تدبیر و امید بارها تذکر دادند که باید از ورود کالاهایی که مشابه داخلی دارند، جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینکه در آستانه هفته تعاون هستیم افزود: برابر آنچه در سند پنج ساله فعلی پیش‌بینی شده با سهم بخش تعاون از پنج درصد فعلی به 25 درصد در پایان برنامه ششم برسیم که در همین راستا ماموریت‌هایی به برخی استگاه‌های اجرایی داده شده است.
خباز از تلاش‌های مسئولان استانی در جهت حمایت از بخش تعاون خبر داد و اضافه کرد: در راستای حمایت از کارفرمایان نیز امروز مصوباتی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح و مصوب شد.
وی با اشاره به ماده 92 قانون کار و عدم اجرای ماده 88 قانون تامین اجتماعی، از ورود شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان به این مهم خبر داد و اظهار کرد: براساس قوانین باید کارگرانی که در معرض مواد سمی و زیان‌آور هستند باید از سوی تامین‌اجتماعی خدماتی در حوزه سلامت دریافت کنند.
رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان از ملزم کردن تامین اجتماعی به چک‌آپ سالانه این کارگران خبر داد و افزود: این دسته از کارگران باید یک بار در سال به‌صورت رایگان معاینه و مورد آزمایش‌های مختلف قرار گیرند.
وی از کارگران به عنوان سرمایه‌های اصلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی صنعتی نام برد و افزود: هر چقدر به سلامت کارگران توجه شود، کارایی آنها تاپایان دوره بازنشتگی حفظ خواهد شد و چنانچه خدای‌ناکرده کارگران با مشکلی روبرو شوند تامین اجتماعی موظف است که با بازنشستگی آنها، حقوق کامل آنها را نیز پرداخت کنند لذا اجرایی شدن این قانون در راستای منافع صندوق تامین‌اجتماعی نیز هست چرا که تا حدودی از بازنشستگی قبل از موعد کارگران بیشتری جلوگیری می‌کند.
استاندار سمنان با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، افزود: در قوانین اجرایی مطرح شده در بخش اقتصاد مقاومتی ظرفیتی به نام"تهاتر" پیش‌بینی شده است که تاکنون در استان سمنان کمتر از آن استفاده شده است.
فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان ادامه داد: بر اساس این ظرفیت چنانچه واحدی از یک دستگاه طلب داشته و به دستگاه دیگری بدهکاری داشته باشد این امکان بوجود آمده که بدهکاری وی به عهده دستگاه یا کارخانه‌ای که از آن طلب دارد گذارده شود تا بتواند به کار و تولید خود ادامه دهد.
وی ادامه داد: در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی امروز استان سمنان راهکارهای استفاده بیشتر از این ظرفیت بررسی شد و در خصوص آن تصمیم‌گیری‌های صورت گرفت.

جهت دریافت صورتجلسه فایل ذیل را دانلود بفرمائیددانلود فايل : shora18.pdf ( 626KB )


٠٩:٠٤ - يکشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٩٤    /    تعداد نمایش : ٦٧٤نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک