English Site   | 
اخبار > قانون برای حمایت بیشتر از سرمایه‌گذاران به تکامل نیاز دارد


  چاپ        ارسال به دوست

قانون برای حمایت بیشتر از سرمایه‌گذاران به تکامل نیاز دارد

قانون برای حمایت بیشتر از سرمایه‌گذاران به تکامل نیاز دارد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  نوزدهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان  با حضور دکتر خباز استاندار سمنان و دیگر اعضای این شورا در محل سالن جلسات اتاق  سمنان برگزار گردید .
علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی سمنان عملکرد شورای گفتگوی  استان سمنان را  مفید ارزیابی کرد  و بیان کرد :  شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان  جزء محدود شوراها در سطح کشور می باشد که در چارچوب دستورالعمل خود عمل کرده و تا کنون مفاد تاثیری گذاری را در سطح  استانی و ملی  به تصویب رسانیده است .
دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان شناسایی قوانین مخل کسب کار  را مهمترین وظیفه این شورا دانست و گفت :  دبیرخانه این شورا تا کنون توانسته مسائل مبتلابه را احصا و طی کارکارشناسی  موارد را در نشست های تخصصی ارائه بدهد .
رئیس اتاق سمنان اجرای ماده 88 قانون تامین اجتماعی مبنی بر انجام معاینات پرشکی را  مهم بر شمرد  و گفت  : در ماده 88 قانون به صراحت اعلام شده است  ، که انجام چکاب  سلامت  مربوط به محیط کار بر عهده کارفرما بوده ولی انجام معاینات دوره ای با پوشش بیمه تامین اجتماعی باید صورت بپذیرد و  نباید شرایطی پیش بیاید که سازمان تامین اجتماعی از انجام معاینات  دوره ای صرفنظر نموده  و بار مضاعفی را بر کارگر و کارفرما  تحمیل نماید .
در ادامه  محمد رضا خباز استاندار سمنان  گفت : همه مدیران باید با استفاده از ظرفیت های موجود در قانون، راه حل هایی برای رفع مشکل مختلف سرمایه گذاران پیدا کنند تا سرمایه گذاران در جامعه متضرر نشوند.
استاندار سمنان ادامه داد: همه راه های کمک به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران باید باز باشد، زیرا این افراد برای توسعه، پیشرفت و رونق اقتصادی جامعه بسیار مفید هستند.
خباز با اشاره به رسالت شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی افزود: دستگاه های اجرایی نیز باید مشکلات موجود در قانون و دستورالعمل های خود را به این شورا ارایه کنند و تا شورا برای رفع مشکلات آن ها چاره ای بیاندیشد.
وی گفت: وضعیت و عملکرد شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان سمنان به طور نسبی خوب است و در رده های های میانی کشور قرار دارد که باید این رتبه به اول تا سوم ارتقا پیدا کند.
وی یادآور شد: شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان سمنان به دلیل رعایت چارچوب ها و دستورالعمل های موجود در رتبه های میانی در بین استانهای کشور قرار دارد و بعضی از استان ها، خارج از دستورالعمل اقدام کرده اند و پرونده های بیشتری را بررسی کرده اند و رتبه های بالاتری را به خود اختصاص داده اند که این اقدام در چارچوب قانون این شورا نمی گنجد.
خباز، همچنین با اشاره به ماده 92 قانون کار و ماده 88 قانون تامین اجتماعی تصریح کرد: تمام کارگران باید سالی یک بار معاینه کامل شوند و این کار بر عهده مراکز بهداشتی مانند تامین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی است که هرچه زودتر این 2 نهاد باید برای تحقق این امر مهم اقدام کنند.
استاندار سمنان اضافه کرد: معاینه های کارگران باید به صورت رایگان انجام شود و کارگران نباید برای این آزمایش ها که سالی یکبار انجام می شود از دفترچه بیمه استفاده کنند.
وی همچنین درباره تبصره 6 قانون بودجه 95 و با توجه به بالا بودن میزان مالیات برای نقل و انتقالات واحدهای خدماتی و تولیدی در شهرک های صنعتی، گفت: این قانون باید اصلاح شود و هرچه سریع تر این مشکل باید برای دولت‌مردان و بخش قاون‌گذاری فرستاده شود تا این قانون را اصلاح کنند.
خباز همچنین درباره هزینه بالای حمل نقل ریلی و جاده ای و مشکلات صادر کنندگان در این حوزه گفت: نباید حمل در حوزه صادرات در استان سمنان با هزینه های بالا انجام شود.
استاندار سمنان، برای حل مشکل صادرکنندگان استان در حوزه حمل و نقل جاده ای، دستور به پیگیری این مساله و برگزاری نشست تخصصی برای رفع این مشکل داد.

در ادامه این نشست مباحث  حوزه های حمل و نقل صادرکنندگانو  پیگیری مصوبات قبلی برای معاینه کارگران و اصلاحات در قانون بودجه 95 مباحثی مطرح شد.

 جهت دریافت صورتجلسه فایل ذیل را دانلود بفرمائیددانلود فايل : shora19.pdf ( 345KB )


١٥:١٧ - شنبه ٨ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ١١٣٨    /    تعداد نمایش : ٧١٤نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک