English Site   | 
اخبار > گزارش بیستمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش بیستمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان

گزارش بیستمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان

     به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی  بیستمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  در محل سالن جلسات  اتاق سمنان برگزار گردید
 علی اصغر جمعه ای  رئیس اتاق سمنان  در بیستمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ثبات و برگزاری منظم جلسات را تاثیر گذار عنوان کرد و گفت :  شناسایی  قوانین مخل کسب کار در دستور کار این شورا قرار گرفته  و تا کنون توانسته ایم  مصوبات شورای را در سطح استان و کشور ارائه بنمائیم  . 
 دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ارائه گزارشات همراه با  مستندات را مهم خواند و اضافه کرد :   مشکلات موجود در سیستم حمل نقل  و مطالبه بخش خصوصی بر روان سازی خدمات   حمل نقل همواره چالشی  بوده که در شورا مورد بحث و گفتگو قرار میگیرد .
 رئیس اتاق سمنان ادامه  داد  :  چرا باید تعرفه  نرخ حمل و نقل  در استان ها  متفاوت باشد  و این فرآیند نباید هزینه سربار را به تولید کنندگان  منتقل  نماید .
دبیر شورای گفتکوی دولت و بخش خصوصی  مشکلات سیستم حمل و نقل را مرتبط به فعالان اقتصادی ندانست و خاطر نشان کرد :  تا زمانی که سیستم حمل و نقل جاده ای فرد محور باشد  و 95 درصد مالکیت  در اختیار رانندگان باشد ، نمی توانیم  صاحب  سیستم راهبری منظمی باشیم  .
حیدر آسیابی دادستان کل استان سمنان حمایت شورا و کمیته را در راستای تولید  ارزیابی کرد  و بیان داشت :  عدم توقیف  ماشین آلات در خط تولید  و جلوگیری از ورشکستی فعالان اقتصادی نگرشی است که در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری جاری و ساری می باشد  .
دادستان استان سمنان  شرایط  فعالان اقتصادی در شرایط  اخیر را  پر دغدغه  توصیف و اظهار کرد : قوانینی موجود در تامین اجتماعی ، سود بانکی ،  مشکلات عدیده ارزی  در شرایط عادی تدوین شده  و ما  نتوانسته ایم قوانین موجود را با توجه به شرایط  موجود و فضای اقتصاد مقاومتی تدوین  و اجرایی  نمائیم 
وی اضافه کرد: تسهیلات در کشورهای اروپایی با سود صفر تا چهار درصد به واحدهای تولیدی ارایه می شود، اما در ایران سودهای بانکی بسیار بالا است و این موضوع مانعی برای رشد و توسعه تولید واحدهای تولیدی است.
دادستان کل استان سمنان تصریح کرد :  تا زمانی که سود بانکی با چنین شرایط محاسبه گردد  ، تولید  دچار مخاطرات است   .
وی با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی به وسیله دولت، ادامه داد: فعالیت بخش خصوصی در جامعه می تواند بسیار موثر باشد، زیرا با ایجاد اشتغال می تواند رونق اقتصادی را توسعه بخشد و باعث پویایی جامعه شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان اضافه کرد: دولت برای ایجاد اشتغال باید هزینه کلانی انجام دهد، اما بخش های خصوصی می‌تواند این کار را انجام دهد و تنها خواسته این فعالان حمایت است، اما هیچ پشتوانه و مشوقی ندارند.
در ادامه  محمد رضا  خباز  استاندار سمنان  گفت :  برگزاری کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در هر استان گره گشای بسیاری از مشکلات بیکاری بوده و باعث ایجاد رونق اقتصادی در هر استان و در مجموع جامعه شده است.
رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ادامه  داد: در استان سمنان به طور کلی 2 هزار و 459 واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده بودند که به پرونده بیش از هزار و 780 واحد رسیدگی شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع، پرداخت هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان پیش بینی شده بود که با بررسی های انجام شده بنا به نیاز هر واحد، تسهیلات به وسیله بانک ها به آن ها پرداخت می شود.
خباز افزود: برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و برای پرداخت آسان تسهیلات به آن ها، بانک مرکزی برخی از مسایل آن ها مانند چک برگشتی و معوقات را برای مدتی ثابت نگهداشته و اعمال قانون نکرده است و پرداخت مالیات آن ها به مدت یک سال از دستور کار خارج شده است.
استاندار سمنان اضافه کرد: به طور کلی همه دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و برای رونق اقتصادی بیشتر در جامعه اقدام همگرایانه ای انجام داده اند.
وی با اشاره به کمک و حمایت بیشتر بخش دولتی از بخش های خصوصی، گفت: تمام دستگاه های اجرایی باید آگاه باشند اگر بخش های خصوصی موفق شوند و به رونق برسند، تمام جامعه به رونق خواهد رسید.
وی افزود: باید به صورت همه جانبه از واحدهای تولیدی حمایت شود، زیرا اگر واحدی تعطیل شود، ضرر آن را همه افراد جامعه متحمل می شوند و واحدهای تولیدی نیز باید با تمام توان، روی پای خود بایستند و تولید کنند.
وی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت از برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال مناطق مختلف به ویژه در روستاها، مناطق عشایری و مرزی و کمتر توسعه خبر داده است که این موضوع می تواند نوید بخش اشتغالزایی و رونق اقتصادی بیشتر باشد.
خباز همچنین با اشاره به وضعیت ارز در کشور، گفت: دولت تدبیر و امید در سه سال و نیم گذشته توانسته است ارز را کنترل کند و همواره در این زمینه بین صادرکنندگان و تولیدکنندگان اختلافاتی وجود دارد.
استاندار سمنان تصریح کرد: صادرکنندگان و تولیدکنندگان آزادسازی و مهار ارز به وسیله دولت را خواستار هستند که این نگرانی دو  جانبه به وسیله دولت یازدهم برطرف خواهد شد.
در این نشست مصوبات نشست های قبلی بررسی شد و همچنین درباره معضلات واحدهای تولیدی و رفع مشکلات بخش های خصوصی بحث و تبادل نظر شد.دانلود فايل : صورتجلسه_شورای_گفتگو_20_-__-_Copy.pdf ( 350KB )


١٥:٣٦ - شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ١١٥٨    /    تعداد نمایش : ٥٤٦نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک