English Site   | 
اخبار > عدم حسابرسی سازمان تامین اجتماعی از واحدهای استان سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

عدم حسابرسی سازمان تامین اجتماعی از واحدهای استان سمنان

عدم حسابرسی سازمان تامین اجتماعی از واحدهای استان سمنان

  بیست و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت  و بخش  خصوصی استان سمنان  با نام و یاد زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی با محوریت تبادل نظر لایحه بودجه  سال 1396  و پیشنهاد اصلاحی تبصره 1 ماده 4 آئین نامه اجرایی بند الف از ماده 9 قانون رفع موانع تولید ، با حضور استاندار سمنان  و اعضای این  شورا در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان برگزار گردید .
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان شخصیت و منش زنده یاد  آیت الله هاشمی را بی بدیل خواند و بیان داشت  :  اصلاحات هاشمی در گذار اقتصاد دولتی  به اقتصاد  خصوصی تاثیر برانگیز  ، پر شتاب  ، بهنگام  و آغار مجدد در ترویج و نوسازی صنایع بود .
جمعه ای همدلی و همزبانی را رکن مهم  وحدت سیاسی و اقتصادی بر شمرد و گفت : راهبرد این شخصیت باید سرمشق سیاسیون ما باشد ، تا مسئولین و خدمتگزاران جمهوری اسلامی  ، همواره در مسیر تعالی  ایران اسلامی گام بردارند .
رئیس اتاق  بازرگانی سمنان در بیست و یکمین نشست شورای گفتگو  از عدم حسابرسی سازمان تامین اجتماعی از واحدهای استان سمنان خبر داد و اضافه کرد : طبق  مفاد قانون  سازمان تامین اجتماعی  بازرسی خود را انجام می دهد و مواردی همانند تعهد گرفتن از شرکتها  به شرط عدم بدهی در استان  کاملاً  منتفی شده است .
جمعه ای از دستگاههای ،  اجرایی استان خواست  تا قوانین مخل کسب کار را به دبیرخانه این شورا ارائه بدهند و تاکید نمود: یقیناً دستگاههای اجرایی به این امر اشراف دارند که چه قوانینی باعث تداخل در امورات جاری خواهد بود .
عبد الله اکبری راد  عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی سمنان یکی از امتیازات استان سمنان را مدیریت یکپارچه خواند و اظهار داشت :  فضای  امنیت اقتصادی در سایه راست آزمایی دوایر دولتی شکل می پذیرد و توجه سازمانهای مرتبط به این امر مبحثی است که باید مورد عنایت قرار بگیرد  .
 وی ادامه داد : وقتی صاحبان صنایع در برخورد با سیستم های دولتی همانند نظام مالیاتی ، تامین اجتماعی  و دیگر حوزه ها ،  وظایف  محوله خود را به خوبی انجام داده اند  و دارای پیشنه و سبقه خوبی نزد سازمانهای مرتبط هستند  نباید  با نگرش خاص با آنها رفتار شود  .
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی سمنان  اثرات مثبت برجام  بر اقتصاد کشور را مهم  خواند و گفت :  ارتباط با سیستم های حمل و نقل  شبکه بین المللی برقرار شده  است  و فعالان اقتصادی  به راحتی از طریق سیستم یکپارچه مراودات  تجاری وگشایش اعتبار را در بانک های اروپایی  به ثبت میرسانند .
نایب رئیس اتاق بازرگانی سمنان از عدم توقف  بیمه ، کشتی ، و اسناد  اعتباری در فضای تجارت جهانی  خبر داد و بیان داشت :  امروز  در شبکه بانکی یوزانس یکساله برای واردات  کالا انجام و شرکت های  بین المللی بیمه ، خدمات خود را به ایران ارائه می دهند .
این فعال اقتصادی  از افزایش قابل ملاحظه  میزان تولید  و اشتغال خبر داد   .
 در ادمه محمدرضا خباز استاندار سمنان در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی گفت : ثبات قیمت ارز باعث آرامش و رونق اقتصادی و در نتیجه خروج کشور از رکود می شود.
 رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان  افزود: دولت برای به ثبات رسیدن نرخ ارز، دستورالعمل لازم را برای اقدام نظام بانکی نسبت به انجام گشایش اعتبار برای کالایی هایی که واردات آن با نرخ آزاد مجاز است ابلاغ کرد تا ثباتی برای تولید کنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان به وجود بیاید.
وی تشریح کرد: بر مبنای این دستورالعمل، با توجه به وضعیت اعتباری متقاضی، دست کم 10 درصد پیش پرداخت بر اساس نرخ دلار که سه هزار و 600 تومان است، به صورت علی الحساب تسویه می شود.
استاندار سمنان ادامه  داد: دولت سقف ارز را در بودجه سال 96 سه هزار و 600 تومان تعیین کرده است و تا 6 ماه آینده این نرخ ارز از این مقدار بالاتر نخواهد رفت و اگر قیمت ارز کاهش پیدا کند، تولیدکنندگان به همان نسبت کاهش قیمت ارز، مبلغ را تسویه خواهند کرد.
خباز گفت: در استان سمنان از ظرفیت قانونی شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی به خوبی استفاده شده است و تا کنون حدود 54 مصوبه استانی در این شورا مصوب شده است که همه آن ها اجرایی شده است و حدود 14 مصوبه کشوری در این شورا مطرح بوده که همه آن ها به مراتب بالاتر منعکس شده و تعداد زیادی از آن ها اجرایی شده است.
استادار سمنان خاطر نشان کرد : در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کشور با حضور علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی و غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران، گزارشی مبنی بر عملکرد استان سمنان ارایه شد که عملکرد استان مورد تایید قرار گرفت.
وی افزود: به منظور بررسی بودجه 96 در اتاق بازرگانی استان سمنان کمیته ای برای حلاجی بودجه تشکیل شد که این افراد پیشنهادهای خود را برای رفع نواقص موجود در بودجه ارایه دادند که این پیشنهادها به وسیله نمایندگان مجلس استان سمنان به کمیسیون تلفیق کشور ارایه خواهد شد.
خباز تصریح کرد: کمیسیون تلفیق کشور دارای 47 عضو است و 2 نفر نمایندگان استان سمنان نیز عضو این کمیسیون هستند و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.
استاندار سمنان، یکی دیگر از مصوبات این نشست را اصلاحیه یکی از دستورالعمل های دولت عنوان کرد و گفت: دستگاه های خدمات دهنده مانند شرکت برق، آب و گاز در صورت بدهی واحدهای تولیدی، نباید خدمات آن ها را قطع کنند، در حال حاضر این موضوع به صورت هم افزایی و با همکاری دوسویه در استان حل می شود و با قانونی شدن این مصوبه، همه کشور از این قانون بهره مند می شوند.

صورتجلسه   ذیل صفحه  

 


 

 دانلود فايل : صورتجلسه_21_-_.pdf ( 310KB )


١٣:٥٤ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥    /    شماره : ١١٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٢٠نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک