English Site   | 
اخبار > گزارش 22 شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش 22 شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان

گزارش 22 شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  بیست و دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با دستور کار  بررسی  ماده 149  قانون مالیات های  و ماده 10  ائین نامه اجرایی در محل سالن جلسات این اتاق برگزار گردید  . 
علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ،  معادن و کشاورزی سمنان  حضور و مشارکت مردم در یوم الله 22 بهمن را حماسه انگیز خواند و گفت : تمام اهداف نظام وحدت و یکپارچگی آحاد مردم است و این مشارکت در جشن انقلاب تبلور این  دست آوردها می باشد .
رئیس اتاق سمنان وحدت ، تعامل و همگرایی مردم استان سمنان را تاثیر گذار ارزیابی و ادامه داد :  حضور عالی ترین مقام اجرایی در رویدادهای اقتصادی و همفکری مدیران ارشد در مناسبات اقتصادی و اجتماعی بسیار تاثیر گذار است
وی گزارش کار رئیس محترم جمهور در مراسم 22 بهمن را هدفمند خواند و اظهار داشت : اقدامات دولت تدبیر و امید در مناسبات و مراودات تجاری بسیار تاثیر گذار بود  ، تا آنجا که فعالیت های اقتصادی  به حرکت در آمده و شاخصه های آماری تراز مثبت اشتغال و کسب کار را نشان می دهد  .
جمعه ای رویکرد شورای گفتگو را پایاش قوانین و مقررات توصیف کرد و بیان داشت : دبیرخانه شورای گفتگو  استان سمنان رصد قوانین و مقرراتی که تصویب شده اند ولی اجرایی نشده اند را بر عهده گرفته و تا کنون مصوبات  زیادی از دبیرخانه استان سمنان به مرکز ارسال شده است .
فرج الله معماری رئیس کمیسیون اقتصاد اتاق سمنان بررسی فعالیت های اقتصادی در فضای کسب کار را بعنوان وظیفه این کمیسیون ارزیابی کرد و گفت :  ارائه نقاط قوت و بیان  دیدگاهها با رویکرد تغییر و افزایش بهره وری در دستور کار کمیسیونهای ششگانه اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان قرار گرفته است  .
وی سازکار و طلب های دولت از افراد حقیقی و حقوقی در قانون بودجه 95 را برآیند یک کار تیمی منسجم خواند و ادامه داد :  محدودیت های که در این قانون  برای فعالان اقتصادی لحاظ شده دارای زمانبندی بوده و باید شرایطی  مهیا گردد که این محدودیت ها بررسی و یا تمدید شود .
 وی مواردی از قبیل ممنوع الخروج صاحبان صنایع و اهرامهای نظارتی امور مالیاتی  و سازمان تامین اجتماعی را نفسیگر توصیف کرد و گفت : چرخه تولید  و توریع کالا و مراودات تجاری نیازمند آرامش  داخلی و بین المللی است .
رستم سعداللهی رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان تفسیر مالیات قطعی امور مالیاتی را مغایر با عرف قوانین ارزیابی کرد و گفت : مالیات قطعی زمانی نهایی میشود که رای قطعی در دادگاه تجدید نظر  صادر گردد .
وی اختیار روسای سازمانهای امور مالیاتی در خصوص بخشودگی جرایم را مهم خواند و ادامه  داد : باید ترتیبی اتخاذ شود که بخشودگی جرائم بعد از رای اعضای هیات تجدید نظر لحاظ بشود .
 در ادامه ذوالفقارخانی رئیس انجمن پیمانکاران پیشنهاد تهاتر طلب مالیاتی دولت و پیمانکاران را مطرح نمود و اضافه کرد :  پیمانکاران در راستای پیشرفت پروژه هایشان از سیستم بانکی وام دریافت می نمایند ودر حال حاضر پیمانکاران 18 درصد سود  به بانک ها پرداخت می نمایند ولی پیشنهاد دولت نرخ مشارکت پانزده درصد می باشد   .
رئیس انجمن پیمانکاران استان سمنان تقاضای نرخ بهره و نرخ سود یکسان را از رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درخواست نمود .
حمید علوی رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان شرایط معادن و صنایع معدنی  استان را پردغدغه خواند و گفت : تصمیمات اخیر وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص خارج نمودن تعدادی از صنایع معدنی از خام فروشی غیر کارشناسی است .
علوی ادامه داد : تقریباً  تمامی رشته های مرتبط معادن در این لیست لحاط شده اند و این سئوال مطرح است که مصادیق خام فروشی  چه می باشد و آیا کار کارشناسی در این خصوص صورت پذیرفته است  .
رئیس کمیسیون معدن اتاق سمنان از رئیس شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان خواست تا زمانی را به این  اختصاص بدهد .
به گفته حمید علوی  بخشی اعظمی از صنایع معدنی با اتخاذ این تصمیم دچار بحران و رکود خواهند شد .
علوی از استاندار سمنان خواست تا موارد قانونی برنامه ششم علی الخصوص  ماده 54 با موضوع یک درصد فروش صنایع معدنی و اختصاص آن به حقوق دولتی را پیگیر بشوند . 
وی حمایت از تولید را کلید واژه توسعه خواند و اضافه کرد تنها با پیگیری و عمل خواهیم توانست چرخه تولید را به حرکت در بیاوریم
 در ادامه محمدرضا خباز استاندار سمنان اظهار کرد : یکی از ظرفیت های قانونی استفاده از تبصره 14 بند (د) قانون بودجه است که این قانون برای استان سمنان باید شفاف سازی شود.

محمد رضا خباز استاندار سمنان سهم خواهی مدیران استان از کشور را مهم خواند و بیان داشت :  بارها تاکید شده است که مدیران ارشد اقتصادی دولتی  سهم خود را از مرکز مطالبه  نمایند .
رییس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان تصریح کرد : شفاف سازی پرداخت های دولتی  و ارائه گزارش آن در شورای گفتگو یک وظیفه است که باید مدیران دولتی  به این اهتمام داشته باشند .
وی اضافه کرد: با توجه به قانون، اداره های کل امور اقتصاد و دارایی و امور مالیاتی نسبت به مودیانی که قادر به پرداخت مالیات خود اعم از اصل و جریمه به طور یک جا نیستند از تاریخ ابلاغ مالیات قطعی می توانند بدهی مربوطه را تا حداکثر سه سال تقسیط کنند.
خباز، درباره خام فروشی گفت: باید یک تعریف درست برای خام فروشی به وجود بیاید و با نگاه تخصصی به این امور نگاه شود و نباید با همه خام فروشی ها مخالف کرد.
استاندار سمنان تصریح کرد: برخی از مواد بهتر است به صورت خام فروخته شوند و این خام فروشی می تواند دلایل مختلف مانند نداشتن ارزش افزوده کافی، فراهم نبودن فراوری آن و یا فراوری با هزینه بالای آن باشد.

استناد به قوانین و تفسیر موضوعی مدیران دولتی و رسیدن به فهم مشترک و مطالبات بخش خصوصی استان موضوع مورد بحث طرفین بود، تا آنجا که رونق تولید وفضای کسب کار محوریت موضوعی در بیست و دومین نشست شورا گفتگو بود .

 

 

صورتجلسه   ذیل صفحهدانلود فايل : صورتجلسه_22_-_.pdf ( 309KB )


١٧:٥١ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ١١٨٨    /    تعداد نمایش : ٥٧٢نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک