English Site   | 
اخبار > امکانات زیرساختی قابل توجهی در استان سمنان برای سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی فراهم است


  چاپ        ارسال به دوست

امکانات زیرساختی قابل توجهی در استان سمنان برای سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی فراهم است

امکانات زیرساختی قابل توجهی در استان سمنان برای سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی فراهم است

رئیس اتاق سمنان در 24 نشست شورا گفتگو مطرح کرد: امکانات زیرساختی قابل توجهی در استان سمنان برای سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی فراهم است
بیست و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی  ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان برگزار شد . 
علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی سمنان برگزاری جلسات منظم شورا را تاثیر گذار خواند و گفت : در سال قبل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان 31  مصوبه داشته و اهم این مصوبات  شامل  شناسایی  دستورالعمل  ها و بخشنامه های  مخل کسب کار بوده است .
جمعه ای از  اصلاح ماده 43 و 44  هیات های بدوی و تجدید نظر خبر داد و اضافه کرد :  با پیگیری  منسجم توانسته ایم ماده 47 قانون تامین اجتماعی را تببین نماییم ،  بصورتی که  بازرسی از دفاتر جایز ولی حسابرسی منوط به ضوابط  حقوق و دستمزد خواهد بود  .
رئیس اتاق بازرگانی سمنان  دغدغدهای  فعالان اقتصادی در استان و کشور را با مولفه های همانند  نرخ بالای بیکاری ،  رشد بی رویه نقدینگی  ، مشکل مالیاتی ، فشار مضاعف مالیاتی  و قاچاق کالا  و واردت بی رویه توصیف و اظهار کرد :   اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  تمرکز خود را بر پیگیری مصوبات منسجم نموده است  .
جمعه ای تصریح کرد: دولت از سال 95 برنامه ارزشمندی به منظور بازگرداندن واحد های صنعتی و تولیدی نیمه فعال به استان سمنان آغاز کرده است .
وی گفت: امکانات زیرساختی قابل توجهی در استان سمنان برای سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی فراهم است وباید با تدبیر دولتمردان این رویکرد ارزشمند در این دیار عملیاتی شود.
جمعه ای افزود:انعقاد تفاهم نامه اقتصادی به ارزش 6 هزار و 500 میلیارد تومان در استان سمنان در 2 سال گذشته کار آسانی نیست اما با درایت و تلاش شبانه روز مسوولان استانی این برنامه اجرایی شد.
رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن وکشاورزی استان سمنان اضافه کرد: افزایش اشتغال و رونق تولید تنها با برگزاری نشست های تخصصی محقق نمی شود بلکه باید با اصلاح قوانین سرمایه گذاری دست وپا گیر و اجرای منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی در افزایش اشتغال و رونق کسب وکار قدم برداشت
در ادامه محمد رضا خباز  استاندار سمنان گفت : در دولت یازدهم جهت گیری مثبتی به منظور سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان سمنان انجام گرفت و انعقاد تفاهم نامه اقتصادی به ارزش 27 هزار میلیارد ریالی با فعالان اقتصادی در سال 94 نمونه ای از این اقدامات است.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای نیمه فعال برای بازگردان‌شان به چرخه تولید از افتخارات دولت یازدهم است که در سال 96 ثمره این اقدامات ارزشمند دولت نمایان می شود.
وی تصریح کرد: مدیران استانی باید برای حضور سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی در استان سمنان فرش قرمز پهن کنند و در مقابل فردی که قرار است دارایی خود را در این استان هزینه کند با تواضع رفتار کنند.
خباز گفت: برای افزایش اشتغال و رونق اقتصادی دراستان سمنان بیش ازپیش مدیران تلاش کنند و به یقین با وحدت دولتمردان وبخش خصوصی می توان شکوفایی اقتصادی در ایران اسلامی را دوچندان کرد.
استاندار سمنان افزود: افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در سمنان را بدون حضور فعالان بخش خصوصی نمی توان تصور کرد و برای رفع مشکلات صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی برنامه های جامع تری نسبت به سال گذشته در سال 96 برنامه ریزی شده است.
در ادامه  حیدر آسیابی دادستان استان  و دبیر  کمیته حمایت قضایی  از سرمایه گذاری  شرایط  اقتصادی منوط را به شرایط خاص ارزیابی کرد و گفت :    اگر شرایط موجود خوب بود ،  نیازی به اصلاح قوانین نبود و این امر  نیازمند  یک برنامه ریزی  منسجم  در سطح کلان می باشد .
دبیر  کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری پاسخگویی  مسئولین را مهم دانست  و  ادامه داد :  اقدامات مجلس در خصوص اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت است ، گاه  تصویب یک ماده قانونی در مجلس می تواند گره کشا  باشد  ، در صورتی که تمرکز ما بیشتر در اقدامات اجرایی منعطف  شده است  .
آسیابی  پروسه تصویب قانون در مجلس را زمانبر خواند و از مجلسیون درخواست نمود با توجه به وضعیت اقتصادی   سرعت تغییر و تصویب قوانین را بیشتر نمایند 
دادستان استان سمنان  متذکر شد :  مشکل اصلی ما خود سرمایه گذاری  است  ، جذب سرمایه گذار با مولفه های اعتباری خوب  به دلیل شرایط و منع قانونی با مشکل روبرو میشود  .
دبیر کمیته حمایت قضایی  سرمایه گذار اظهار داشت   :  جذب سرمایه گذار باید متناسب باشد  و باید به گونه ای باشد که آورده دو طرف مساوی  باشد  .
تاکنون به ٧٦٦ واحد تسهیلات رونق تولید به مبلغ چهار هزار و ١٢١ میلیارد ریال پرداخت شده که از این میان ١٨٨ واحد صنعتی استان سمنان به میزان سه هزار و ١١٣ میلیارد ریال و ٥٧٨ واحد کشاورزی استان سمنان به مبلغ هزار و هفت میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
استان سمنان حدود یک هزار و 800 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری دارد و دولت یازدهم برای رونق بخشی به چرخه اقتصادی تولید داخلی با توجه به رهنمودهای رهبری درباره تحقق اقتصاد مقاومتی، ارایه تسهیلات رونق تولید را از سال 95 درنظر گرفت.

 

متن صورتجلسه   ذیل صفحه

 دانلود فايل : صورتجلسه_24_-.pdf ( 311KB )


٠٨:٤٩ - يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٢١٣    /    تعداد نمایش : ٥٢٥نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک