English Site   | 
اخبار > فعالان اقتصادی استان سمنان از دولت دوازدهم انتظار دارند که نظام بانکی تحول یابد


  چاپ        ارسال به دوست

فعالان اقتصادی استان سمنان از دولت دوازدهم انتظار دارند که نظام بانکی تحول یابد

فعالان اقتصادی استان سمنان از دولت دوازدهم انتظار دارند که نظام بانکی تحول یابد

رئیس اتاق سمنان در بیست و پنجمین نشست شورای گفتگو  مطرح کرد : فعالان اقتصادی استان سمنان از دولت دوازدهم انتظار دارند که نظام بانکی تحول یابد
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان بیست و پنجمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی در محل سالن اجتماعات اتاق سمنان برگزار گردید .
علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  حضور و مشارکت  مردم در انتخابات را تاثیر گذار خواند و گفت :  مشارکت مردم برآیند حضوری بود ،  با این مفهوم که مردم نسبت به آینده و سرنوشت خود بی تفاوت نیستند .
رئیس اتاق بازرگانی سمنان از تغییرات اعضای شورای گفتگو خبرداد و اظهار کرد :  اضافه شدن  افراد تاثیر  گذار در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی می تواند دامنه کار و تصمیم گیری در شورا را وسیع تر کند .
وی اجرای درست قانون مالیات بر ارزش افزوده را خواستار شد و ادامه  داد :  عدم اجرای درست این قانون باعث شده است  تا مالیات بر مصرف  بدرستی انجام  نگردد .
رئیس اتاق سمنان معتقد است زمانی شفافیت مالی محقق میشود که قانون مالیات بر ارزش افزوده  بدرستی  اجرا گردد  .
وی با  انتقاد بر این موضوع که شمولیت این قانون باید یکجا نگری شود تاکید کرد: باید هر چه  سریعتر فرهنگ بخشی نگری این قانون در اجرا حذف  گردد .
جمعه ای دوگانگی در تولید را خطرناک کند و ادامه داد :  تولید کنندگان در نرخ گذاری و قیمت گذاری دچار مشکلاتی هستند  و تا زمانی که فاصله تولید و فروش را نتوانیم بدرستی منطبق نماییم  عرضه و تقاضا دچار نقص جدی می باشد
رئیس اتاق سمنان تاکید کرد  : فعالان اقتصادی استان سمنان از دولت دوازدهم انتظار دارند که نظام بانکی تحول یابد و با موقعیت موجود کشور هماهنگ شود. 
صادقی مدیر عامل شرکت شرکت ها صنعتی استان سمنان  از تفویض اختیار عالی ترین مقام سازمان صنایع کوچک و شهرکهای ایران به روسای سازمانهای ذیربط استانها خبر داد و اظهار داشت :  مدیر عامل شرکت  شهرکهای های صنعتی  اختیارات تام در امورات جاری  و علی الخصوص جذب سرمایه گذار را دارند .
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی استان سمنان از تخفیفات ده درصد واگذاری واحدهای صنعتی  در انتهای کار واحدهای تولیدی خبر داد  .
  در ادامه این نشست  استاندار سمنان با تاکید بر ساماندهی نظام بانکی به روش علمی و صحیح ، گفت : امور بانکی باید همگام با امور مالیاتی در جامعه بتواند رفع مشکل کند .
 رئییس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان این که تغییر در نظام بانکداری در دستور کار دولت قرار گرفته بود، افزود : بانک ها باید با روش نوین با شرایط موجود وفق داده شوند.
وی اظهارداشت : دولت دوازدهم با ایجاد تغییرات به دنبال خدمت بیشتر به مردم است، تا مردم بدانند که رای آن ها بی تاثیر نبوده است و دولت جواب اعتماد آن ها را با خدمت رسانی خواهد داد.
وی یادآور شد : حضور پرشور مردم در انتخابات زمینه خدمت رسانی دولت را فراهم کرد و دولت نیز تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم به کار می برد.
در پایان این نشست مطالبات  بخش خصوصی استان سمنان  از دولت دوازدهم ، با موضاعات ذیل در بیست و پنجمین نشست شورا ارائه شد 
گسترش روابط بین المللی در جهت ارتباط با دنیا و ایجاد بازارهای جدید ،اصلاح قوانین و دستورالعملهای حوزه پولی و بانکی کشور و انطباق با استانداردهای جهانی ، تثبیت نرخ ارز و کاهش سود بانکها ، جلوگیری از گسترش و بزرگ شدن شرکتهای دولتی و نیمه دولتی و کوچک سازی آنها ، فراهم کردن ایجاد اشتغال مولد و پایدار توسط بخش خصوصی از طریق حمایت از سرمایه گذاران و مبارزه با رانت های اطلاعاتی و مالی و قاچاق به هر طریقی گامی بزرگ و موثر در توسعه ایران سرافراز اسلامی بردارد.

 

متن کامل صورتجلسه ذیل صفحه

 

 دانلود فايل : صورتجلسه_25_-.pdf ( 315KB )


١٢:١٥ - شنبه ٦ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٩١نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک