English Site   | 
اخبار > بیست و سومین نشست شورای گفتگو


  چاپ        ارسال به دوست

بیست و سومین نشست شورای گفتگو

بیست و سومین نشست شورای گفتگو

 رئیس اتاق سمنان در 23 نشست شورا گفتگو: مختصات اقتصاد ایران نسبت به سنوات گذشته مطلوب تر است
بیست و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان با حضور اعضا کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری بصورت همزمان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  برگزار گردید .
علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق سمنان همراهی نمایندگان دولت و قوه قضائیه  با بخش خصوصی در استان سمنان را مطلوب خواندو گفت : حضور استاندار سمنان در اکثر واحدهای تولیدی خرد و  کلان ،  برگزاری کمیته های تسهیل ورفع موانع تولید ، رفع مشکلات تولید کنندگان در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری  ، نشانگر تعامل و همکاری نزدیک  با بخش خصوصی می باشد .
 علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی سمنان مختصات اقتصاد ایران نسبت به سنوات گذشته را مطلوب خواند و گفت : زمانی که رئیس دولت بصورت مدون و منظم گزارش های اقتصادی را بصورت خرد و کلان  ارائه می نمایند ، مبین این است که  حرکتهای اقتصادی در مسیر درست در حال حرکت است  .
جمعه ای دست آوردهای دولت یازدهم را مطلوب خواند و عنوان کرد : مولفه های همانند نهایی نمودن برجام ، ایجاد ثبات در نرخ ارز ، کنترل تورم 40 در صدی ، تسهیل در امور  تولید ، تجارت و دیگر خدمات دولت مواردی بوده که چرخه کسب کار به حرکت در آورده  است .
رئیس اتاق بازرگانی سمنان شرایط موجود در فضای کسب کار اینگونه بیان کرد : ما هنوز بالاترین نرخ بیکاری را داریم که باید در این خصوص تدبیری اندیشیده شود
این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران رشد بالای نقدینگی، مشکلات عدیده مالیاتی ، قاچاق کالا و ناکارآمدی  سیستم بانک را بعنوان مشکلات بزرگ فعالین اقتصادی برشمرد .
رئیس اتاق سمنان از برخورد احساسی در فضای اقتصاد انتقاد نمود و ادامه باید :  عقلانیت در اقتصاد ، باعث توازون فضای کسب کار و توسعه متناسب کشور میشود   .

کمیته حمایت قضایی به 20 مورد مشکلات واحدهای تولیدی سمنان رسیدگی کرد
حیدر آسیایی دادستان استان استان سمنان  در بیست و سومین نشست شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی و دوازدهمین نشست کمیته حمایت قضایی استان سمنان در سالن جلسات اتاق بازرگانی، گفت : تا کنون 47 مصوبه در 11 جلسه در این کمیته برای جلوگیری از توقف خطوط تولید، رونق تولید واحدهای تولیدی مصوب و به مسایل مختلف واحدها رسیدگی شده است.
وی خاطرنشان کرد: با اعتماد متقابل بین دولت، بخش خصوصی و همکاری دستگاه های اجرایی، برخی واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشتند.
 رئیس کمیته حمایت قضایی  ارز سرمایه گذاری  به موردی که در آن یک واحد تولیدی از سوی تعزیرات حکومتی استان سمنان به 2 میلیارد تومان جریمه شده بود اشاره و خاطرنشان کرد: با بررسی مسایل این واحد تولیدی در کمیته حمایت قضایی استان و با همکاری تعزیرات حکومتی، مشکل این واحد تولیدی برطرف شد‌.وی با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات یک شرکت دانش بنیان برای فعالیت، گفت: مشکلات امور مالیاتی این واحد برای امسال و سال های آینده رفع و 100 نیروی کار به این واحد تولیدی اضافه شدند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان خاطرنشان کرد: قانون صدور چک و معضلاتی که برای شرکت های سرمایه گذاری داشته است در مورد برخی واحدهای تولیدی استان رسیدگی شد.
   در ادامه محمد رضا  خباز استاندار سمنان و رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان  از حضور وزیر معین جناب آقای دکتر طیب نیا تا آخر سال جاری در استان سمنان خبر داد و گفت : حضور  جناب آقای دکتر طیب نیا وزیر محترم اقتصاد فرصتی است که مسائل و مشکلات استان با ایشان به اشتراک گذاشته شود .
استاندار سمنان روند اجرای و رویکرد جلسات شورا را مطلوب ارزیابی کرد و گفت :  32 مصوبه از شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان خروجی داشته که 15 مصوبه  استانی و 17 مصوبه آن ملی  بوده است .
رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان ارتقا سطحی کیفی شورا را در سال 1396 خواستار شد و ادامه :  ایجاد و تشکیل کمیته ها تخصصی باعث میشود که خروجی های کارشناسی از شورا  به  دبیرخانه مرکزی  انتقال یابد تا تصممیم گیری  درست اتخاذ گردد 
در این نشست به مسایل شرکت تیراژه رنگ پارس با ظرفیت سالانه 48 هزار تن رنگ در سال رسیدگی شد.

 متن صورتجلسه   ذیل صفحهدانلود فايل : صورتجلسه_23_-_.pdf ( 316KB )


١٢:٢٢ - سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٥١    /    تعداد نمایش : ٣١٦نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک