English Site   | 
اخبار > دستورالعمل های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید نافذ و لازم الاجرا باشد


  چاپ        ارسال به دوست

دستورالعمل های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید نافذ و لازم الاجرا باشد

دستورالعمل های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید نافذ و لازم الاجرا باشد

در بیست و نهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  مطرح شد : دستورالعمل های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید  نافذ و لازم الاجرا باشد


 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان بیست و نهمین  نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بررسی موضوع ماده46 قانون برنامه ششم در محل سالن اجتماعات این اتاق برگزارگردید
علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان دستورالعمل های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را نافذ و لازم الاجرا برشمرد و گفت : عملیاتی نمودن فرامین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در بسیار از مواردکارگشا بوده و دستگاههای اجرایی باید اجرای این فرامین را در اولویت کاری خود لحاظ نمایند.
دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ، مطالبه آیین نامه برنامه ششم در بخش مباحث اقتصادی را مهم دانست و اضافه کرد :دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی این آمادگی را دارد تا برش های نافع استانی ماده46 قانون برنامه ششم را در بخش صنعت و معدن احصا نماید .
 
تشکیل ستاد « « دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه »

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب استان سمنان از تغییرات و دستورالعمل جدید اجرایی کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری خبر داد و گفت : اسم کمیته مذکور تغییر یافته ولی کمیته هدفمندتر شد و با ساختار جدیدتری در هفته آتی شروع به کار خواهد نمود .
دادستان عمومی و انقلاب استان سمنان عنوان جدید این ستاد را  « دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه » نام می برد و اظهار می دارد :  هدف از این تغییر انسجام داخلی قوه قضائیه در بخشهای مختلف ، تعامل با دستگاههای اجرایی ، امنیت سرمایه گذاری ، حمایت از تولید و رفع موانع حقوقی و قضایی می باشد .
به گفته دادستان  استان سمنان کلیه معاونت های قضایی  همانند ، سازمان بارزرسی کل کشور ، معاونت حقوقی ، معاونت منابع انسانی ، پژوهشگاه قوه قضائیه ، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ، دیوان عدالت اداری و سازمان ثبت اسناد عضو این ستاد می باشد  .
دادستان سمنان تعامل دادگستری استان با شبکه تولید را هدفمند می خواند و خاطر نشان میکند : نظارت بر فرآیند پرونده های فعالیت اقتصادی به منظور پیشگیری و عدم صدور قرار ممنوع الخروجی کارآفرینان و سرمایه گذاران ،  منع توقیف مکان و ماشین آلات  و مواد اولیه در این ستاد دیده شده و به دقت بررسی خواهد گردید .


«  راه اندازی سامانه  پایش کسب کار دادور بصورت پایلوت در استان سمنان  »


در  ادامه این نشست خلیلی خواه مدیر کل سازمان امور اقتصادی استان  ازاجرای سامانه دادور در استان سمنان خبر داد و گفت : مرکز ملی پایش کسب و کار در کشور تشکیل شده و اقدامات خوبی در داخل کشور صورت پذیرفته است
مدیرکل سازمان امور اقتصادی اجرای طرح مذکور را اثر گذار می خواند و ادامه می دهد : سامانه مذکور می تواند کمک شایانی به شورای گفتگو و کمیته ها تخصصی نماید .
وی از تشکیل چهار سامانه ، سام ، دادور ، نما  و یاور  تو.سط وزارت اقتصاد و دارایی خبر می دهد و خاطر نشان کرد :  سامانه دادور بصورت پایلوت در استان سمنان اجرایی شده و در چند روز آینده شروع به کار می نماید .

« آمایش سرزمین استان سمنان با رویکرد بخش صنعت باید برای افزایش اشتغال و رونق واحدهای تولیدی تبیین شود »


در ادامه  محمدرضا خباز استاندار سمنان و رییس شورا گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان  گفت  : تاکنون 800 میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات رونق تولید با هدف نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی در سال 96  به بانک های عامل معرفی شده اند.
وی اظهارداشت : در صورت ابلاغ بانک مرکزی به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات در قالب نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی و صنعتی، منجر به رونق تولید و بازگشتن این واحدها به چرخه تولید می شود.
وی با اشاره به این که استان سمنان چهارمین استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی است، خاطرنشان کرد : در سال 95 به 870 واحد تولیدی و صنعتی که از طریق سامانه بهین یاب ثبت نام کرده بودند، چهار هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.
وی خاطرنشان کرد : با توجه به این که 2 گروه ناظر بر نحوه پرداخت تسیهلات و میزان ایجاد اشتغال از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی نظارت دارند، 81 درصد میزان پرداخت تسهیلات در سال 95 بر اساس آمار سازمان تامین اجتماعی استان به اشتغال منجر شد.
خباز با اشاره به این که 30 طرح معدنی و 30 طرح صنعتی در استان سمنان برای رونق تولید مصوب شده است، خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از 18 طرح صنعتی برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.
استاندار سمنان یادآور شد : آمایش سرزمین استان سمنان با رویکرد بخش صنعت باید برای افزایش اشتغال و رونق واحدهای تولیدی باید تبیین شود.در این نشست در مورد اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی بر اساس قانون تبادل و نظر و اجرای سامانه دادور « مرکز ملی پایش محیط کسب و کار» بررسی شد.
در مجموع امسال در استان 568 واحد تاییدشده سامانه بهین یاب متقاضی تسهیلات رونق تولید به بانک معرفی شده اند که از این تعداد در این نشست 169 واحد شامل 63 واحد صنعتی و 106 واحد کشاورزی استان برای دریافت یکهزار و 550 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید تایید شدند.
خباز با بیان اینکه از محل سهمیه استان سمنان از سال گذشته، 560 میلیارد ریال از اعتبارات به امسال منتقل شد، افزود: با تخصیص اعتبارات به این طرح ها برای 936 تن اشتغال ایجاد می شود.

 صورتجلسه بیست و نهمین نشست  شورا را طی فرم ذیل دانلود بفرمایید

 

 

 دانلود فايل : صورتجلسه_29.pdf ( 154KB )


١٣:١٥ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٩نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک