English Site   | 
اخبار > چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان برگزار گردید


  چاپ        ارسال به دوست

چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان برگزار گردید

چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان برگزار گردید

چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  با حضوراستاندار و اعضای شورا در محل اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن ، کشاورزی  سمنان برگزار گردید  .
جمعه ای  ریاست اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان فرآیند کاری دولت تدبیر و امید  را مثبت بر شمرد  و بیان داشت :  برگزاری اینگونه جلسات با حضور مدیران ارشد  استانی  بسیار مثمر ثمر بوده  است  ، در نشست های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی فرآیند تعامل همواره  مد نظر بوده است ، ارائه  بحث های کارشناسی ، رفع بروکراسی اداری ، تسهیل روابط کار ، پایش تراز تجاری استان ، جذب  و ایجاد سرمایه گذاری  هدفهای  شورای گفتگوی استانی می باشد  .  
سعداللهی ریاست انجمن مدیران  صنایع استان طی سخنانی  در مورد ماده 36 تامین اجتماعی  و عدم همکاری  سازمان تامین اجتماعی استان گفت : با توجه به شرایط  نامساعد  اقتصادی  مدیران واحدهای صنعتی گاهاً نتوانسته اند  طلب خود را  به  سازمان تامین اجتماعی پرداخت  کنند که  این باعث  شده  که  سازمان تامین اجتماعی  از تهیه لیست بیمه  خودداری  نماید و کارگر از خدمات بیمه ای مرتفع نشود 
وی در ادامه تصریح نمود  : بخش نامه و دستورالعمل ها  تامین اجتماعی به موقع  در اختیار  کارفرما  قرار نمی گیرد  و این باعث  بروز مشکلاتی  برای کارفرمایان  می گردد .
در ادمه بحث پرداخت مالیات  به بن کارگری مطرح شد  که حاضران در جمع  نظرات خود را بیان  کردند 
حمید علوی عضو هیات رئیسه اتحادیه صادرکنندگان گفت : متاسفانه یکسری بخش نامه های پنهان  وجود دارد که ما از آنها بی  اطلاع هستیم  و مواقعی که واحدهای تولیدی دچار مشکل  می گردد ، سازمان تامین اجتماعی  از آنها استفاده می کند .
وی به قانون 29 قانون تامین اجتماعی  اشاره کرد  و گفت ، بازرسی و حسابرسی  معنای متفاوتی دارد ، اما تامین اجتماعی باید ظرف مدت شش ماه  دفاتر را بررسی و اعلام  نظر نماید این در حالی است که ده سال بعد با عنوان حسابرسی از دفاتر مریوطه  بازدید بعمل می آورد  .
وی افزود متاسفانه خود تامین اجتماعی  به قانون تمکین نمی کند  و انتظار دارد  واحدهای تولیدی  بطور شفاف  مسائل را بیان نماید
محمد وکیلی رییس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی   استان سمنان بیان داشت :  سازمان تامین اجتماعی باید  قوانین را طور شفاف  به واحدهای  تولیدی  اعلام نماید و اگر  موانع قانونی  درون بخشی است  بازنگری شود  و اگر در سطح  کلان مطرح است  راهکارهایی  ارائه نمایند  تا بتوان  قانون  را تسریع نمود 
وی تصریح کرد: شیوه دولت تدبیر و امید اتخاذ روشی برای حفظ منافع ملی و اتخاذ گفتمانی بین المللی برای رفع موانع و مشکلات کشور است.
وکیلی بر برد- برد بودن نتیجه حاصل از مذاکرات هسته ای تاکید و تصریح کرد: هر نتیجه ای از اینگونه مذاکرات خارج شود، برای هر دو طرف برد به همراه دارد و مشکلات مختلف را نیز باید گام به گام حل کرد.

وی با بیان اینکه استکبار به همراه دیگر قدرتهای جهان اقتدار ایران اسلامی در منطقه را نمی خواهند، افزود: به همین دلیل تحریم وفشارهای اقتصادی علیه ایران را دنبال می کنند که برای رفع موانع تولید در این شرایط همه باید دست به دست هم بدهیم.
وی با اشاره به سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، خاطرنشان کرد: در شرایط امروز کشور بسیجی و سوم خردادی کسی است که یک شغل برای جوانان ایجاد کند.

وکیلی با بیان اینکه هدف و برنامه دولت تدبیر و امید این است که هیچ خط تولیدی در هیچ کارخانه ای تعطیل نشود، ادامه داد: دولت یازدهم با وجود فشارهای داخلی و خارجی، با تمام وجود به دنبال توسعه و رونق اقتصادی در کشور است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در چنین شرایطی پای کار آمده تا دست اندازهای پیش پای تولیدکنندگان را از سر راه بردارد، افزود: رونق تولید داخلی اشتغال جوانان و در نتیجه کم شدن فشارها و ناهنجاریهای اجتماعی را به همراه دارد.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست از اتاقهای دربسته خود بیرون بیایند و به کمک تولیدکنندگان بشتابند و گفت: اگر آیین نامه و قوانین نیز دست و پاگیر هستند، باید برای رفع موانع و یا اتخاذ راهکارهای قانونی تلاش کنند.

وی همچنین از واحدهای تولیدی استان سمنان خواست در پرداخت معوقات بانکی و یا بدهی خود به شرکتهای گاز و برق کوتاهی نکنند و تعهدات خود را بپردازند تا بتوانند از خدمات بهتری برخوردار شوند.

وی میزان معوقات و تعهدات پرداخت نشده به شرکت گاز استان سمنان را چهار برابر بودجه این شرکت در سالهای 92 و 93 عنوان کرد و گفت: دولت به دنبال راهگشایی برای تولید کشور است و تولیدکنندگان نیز باید در پرداخت معوقات خود کوتاهی نکنند.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات واحدهای تولیدی با سازمان بیمه تامین اجتماعی است ، گفت: بیمه تامین اجتماعی به دنبال امنیت روانی کارگران است که افزایش تولید و رونق اقتصاد را به دنبال دارد.

در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان مشکلات مختلف واحدهای تولیدی با بخشهایی مانند بیمه تامین اجتماعی، شهرداری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ... با حضور مسئولان و صاحبان صنایع استان سمنان مطرح شد١٣:٤٠ - يکشنبه ٤ خرداد ١٣٩٣    /    شماره : ٤٦٦    /    تعداد نمایش : ١١١٠نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک