English Site   | 
اخبار > بانک ها باید بدانند حیات آنها به حیات و فعالیت بخش تولید وابسته است


  چاپ        ارسال به دوست

بانک ها باید بدانند حیات آنها به حیات و فعالیت بخش تولید وابسته است

بانک ها باید بدانند حیات آنها به حیات و فعالیت بخش تولید وابسته است

بانک ها باید بدانند حیات آنها به حیات و فعالیت بخش تولید وابسته است

هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور اعضای محترم شورا در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان برگزار گردید 
 محمد وکیلی رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و استاندار استان سمنان  در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی، از بخش های دولتی و خصوصی بعنوان یک مجموعه بهم پیوسته یاد و اظهار کرد: حاشیه سازی کمکی به حل مشکلات این بخش نمی کند و چنانچه در هر بخشی در حوزه اقتصاد مشکلی بوجود بیاید باید با وحدت و تعامل و همدلی همه با هم، کمر همت به رفع مشکل ببندیم.
وی، با اشاره به اهمیت همراهی و حمایت بانک ها از واحدهای تولیدی ، این دو بخش را به مشارکت بیشتر با هم توصیه کرد و گفت: این دو بخش باید اخلاق مشارکت را رعایت کنند و نباید شرایط بگونه ای باشد که عدم همکاری یک شعبه بانک به تعطیلی و یا زیان یک واحد تولیدی بیانجامد.
وی با انتقاد از بروکراسی حاکم بر فضای سرمایه گذاری، تصریح کرد: در کشور ما متاسفانه بروکراسی پیچیده ای حاکم است اما اگر همت شود و افراد با احساس مسئولیت بیشتر کار کنند، می توان از این شرایط عبور و شرایط را تسهیل کرد.
وی با بیان اینکه سرمایه موجود در بانک ها، سرمایه و امانت مردم است، خاطرنشان کرد: بانک ها باید با صنایع و تولیدکنندگان همراهی و با این سرمایه مردم ، مشکلات صنایع کشور و خصوصا تولیدکنندگان را مرتفع کنند. البته باید با همه وجود در مقابل آنها که سرمایه و تسهیلات بانکی گرفته و بدهی خود را پرداخت نمی کنند هم برخورد کرد اما به موازات آن باید به تولیدکنندگان و کارآفرینان و آنها که چرخ اقتصاد و اشتغال را می چرخانند هم کمک کرد.
وکیلی تصریح کرد: بانک ها باید بدانند حیات آنها به حیات و فعالیت بخش تولید وابسته است و لذا باید هرگونه حمایت و پشتیبانی که می توانند از این بخش دریغ نکنند.
وکیلی با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی استان، تصریح کرد: عراق و افغانستان بازار خوبی برای تولیدات ما هستند که نیاز لحظه ای به تولیدات ما دارند و لذا باید از این بازارها استفاده و برای آن برنامه ریزی کنیم. ضمن اینکه باید بواسطه شرایط منطقه و اوضاع داخلی این کشورها، به فکر بازارهای جایگزین هم باشیم تا در صورت عدم امکان صادرات به بازارها به بخش تولید استان زیان وارد نشود.
وی با بیان اینکه باید نگاه ما به اقتصاد اصلاح شود، گفت: متاسفانه گاه بیش از آنکه امریکا و دیگر دشمنان به ما آسیب برسانند این خود ما هستیم که زمینه را برای آسیب رساندن به کشور فراهم می کنیم.
وی به تنوع کالاها و محصولات کشاورزی در استان اشاره و افزود: انار، پسته، گردو، زردآلو، انگور و... تنها بخشی از محصولات استان هستند که می توان با صادرات آنها ، ارزآوری کرد و با ایجاد صنایع تکمیلی و فرآوری ارزش افزوده ایجاد کرد اما به راستی ما تا چه حد از این ظرفیت ها استفاده کرده ایم.
محمد حسن عصار حسینی عضو هیات نمایندگان  اتاق سمنان و رییس کمیسیون صنعت در این جلسه گفت : واگذاری امور تصدی گری دولت به بخش خصوصی نباید بگونه ای باشد تا وظیفه سیاستگذاری و نظارت آن مجموعه از بین برود .
وی گفت : در فرایند تولید تا مصرف عواملی مثل واسطه هاو دلالان باعث  افزایش قیمت کالامی شوند که باید به این مسئله توجه نمود و برآن نظارت کرد . خرید ارزان از تولید کننده و افزایش درصدی قیمت کالا در چندین دوره  باید مورد توجه قرار بگیرد و عوامل افزایش قیمت  آن مورد بررسی قرار بگیرد . 
معماری مدیرعامل شرکت آریاترانسفو  شرق سطح دانش ،کاهش انحصارو ایجاد فضای رقابتی  را مهم دانست و بر حل مسائل با توجه به  مکانیزم بازار  تاکید کرد.
قابل ذکر است دراین جلسه  مشکلات واحد صنعتی نساجی لادایران  با بانک تجارت  و توزیع مرغ و تنظیم بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت .و مقرر شد در جلسه آتی شورا در مورد بررسی نقش واسطه ها (دلالان) به عنوان یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت ها مطرح و موارد آن ارائه گردد.


٠٩:٣١ - چهارشنبه ٢١ آبان ١٣٩٣    /    شماره : ٥٥٧    /    تعداد نمایش : ١٠٩٥نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک