English Site   | 
اخبار > تشکیل چهارکارگروه تخصصی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل چهارکارگروه تخصصی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان

تشکیل چهارکارگروه تخصصی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان

 دهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان با حضور استاندار سمنان و اعضای شورا در سالن جلسات اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان برگزار گردید .
رئیس اتاق سمنان هدف شورای گفتگو را تعامل دولت و بخش خصوصی ذکر و بیان نمود : دوستان بخش دولتی و بخش خصوصی دیدگاهها و نظرات خود را از منظر های مختلفی همانند ،  تدوین سیاستگذاری ها ، نظام بودجه ، قوانین مخل کسب کار و دیگر مسائل جاری ارائه و عالی ترین مقام اجرایی استان بعنوان رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش و خصوصی ،  پس از تجزیه و تحلیل، مصوبات این نشست تخصصی را صادر می نمایند .
جمعه ای از تشکیل چهار کارگروه تخصصی صنعت ، معدن ، کشاورزی و خدمات در شورای گفتگو خبر داد و افزود : کارگروههای تخصصی با هدف تاثیرگذاری مناسب و منسجم تشکیل شده اند و با کمیسیونهای تخصصی اتاق ، اتحادیه و کلیه تشکلهای اقتصادی استان ارتباط مستمر خواهند داشت
علی اصغر جمعه ای در این نشست، بالا بودن متوسط هزینه حمل بار در این استان از متوسط کشور، فقدان بسته و سیاست حمایتی دولت ازحمل و نقل بار تولیدکنندگان، نیاز به ایجاد فضای رقابتی بین شرکتهای حمل بار، نیاز به مشارکت بیشتر شبکه ریلی در حمل و نقل بار و ... را برخی مشکلات و نیازهای بخش حمل و نقل بار استان سمنان عنوان کرد.
 در ادامه محمد وکیلی استاندار سمنان در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی، افزود: هیچ کارشناسی در هیچ دستگاه اجرایی حق معطل نگهداشتن تولیدکننده را ندارد.
وی با اشاره به ایجاد پنجره واحد مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان سمنان، خاطرنشان کرد: این واحد باید تسهیل کننده مشکلات واحدهای تولیدی و رونق بخش تولید این استان باشد.
وی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان نیز باید با افزایش کیفیت تولید، توان رقابت در کالای ایرانی ایجاد کنند، افزود: افزایش استانداردها و کیفیت کالا باعث می شود کالاهای خارجی بازار ایران را هدف قرار ندهند.
وکیلی در بخشی مربوط به مشکلات حمل و نقل تولیدات و کالای محصول تولیدکنندگان استان سمنان نیز ساماندهی تعیین قیمت و حمل بار را با تشکیل کمیته ای متشکل از نمایندگان تولیدکنندگان در اتاق بازرگانی، حمل و نقل پایانه ها، صنعت، معدن و تجارت و بخشهای مرتبط خواستار شد.
وی با اشاره به نقش هزینه حمل و نقل در قیمت تمام شده کالا، تصریح کرد: پایانه استان سمنان باید در تامین خودرو برای حمل بار ساماندهی لازم را داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه برای مشکلات عرصه تولید و رونق اقتصادی باید در گام اول خودمان را محکوم کنیم و برای رفع مشکلات قدم پیش بگذاریم، همت تمام بخشهای دولتی و خصوصی استان سمنان را برای بهبود شرایط تولید، جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده از طریق فرآوری، ساماندهی حمل و نقل بار، کاهش ارزش میزان واردات و صادرات و ... را خواستار شد.
استاندار سمنان تاکید کرد: هر گونه پیشنهاد برای بهبود شرایط حمل و نقل بار به ویژه کالاهای تولیدی از سوی متولیان بخشهای مختلف و تولیدکنندگان استان سمنان برای لحاظ کردن در برنامه ششم توسعه کشور ارایه شود.

" مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان  " نیز در این نشست متوسط عمر ناوگان بار این استان را بالای 20 سال و ناوگان مسافری را حدود 17 سال عنوان کرد.
" داود فهندژ سعدی "  با اشاره به معضل بار یک سر در کشور، گفت: برای رفع این مشکل دولت تدبیر و امید طرح پیمایش را به منظور ساماندهی و تناسب بخشی به میزان حمل بار و تردد ناوگان و میزان تخصیص سوخت یارانه ای به اجرا در آورده است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان تاکید کرد: در این طرح بر اساس میزان پیمایش ناوگان به آنها سهمیه سوخت یارانه ای اختصاص می یابد.

حدود 65 درصد از بار استان سمنان از نوع معدنی و بیشتر آن شامل گچ واحدهای تولیدی این استان است

 


١٠:١٢ - پنج شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ٦٧٨    /    تعداد نمایش : ٨٤٧نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک