English Site   | 
اخبار > در نشست مشترک شورای گفتگو و کمیته حمایت قضایی تاکید شد ؛


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست مشترک شورای گفتگو و کمیته حمایت قضایی تاکید شد ؛

در نشست مشترک شورای گفتگو و کمیته حمایت قضایی تاکید شد ؛

یازدهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان و سومین جلسه کمیته حمایت قضایی استان با حضور استاندار سمنان و اعضای شورا در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی صنایع ،معادن وکشاورزی سمنان برگزار گردید .

 جمعه ای دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان انسجام تولید و نقش تشکلها را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت :  حفظ تولید در شرایط موجود باید با سیاست ها و نقشه راه تشکلهای اقتصادی متناسب باشد تا راهبرد سیاست های فروش و بازاریابی منطقه ای با محوریت صادرات کالای ایران اثر گذار باشد

علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی استان سمنان با طرح مسایلی مانند مشکلات صادرات کالا از این استان، مسایل قضایی برخی واحدهای تولیدی، مشکل کسر بیمه از بن کارگری و ...، بر حمایت از تولیدکنندگان به ویژه در شرایط تحریم، از سوی مسوولان تاکید کرد.

محمد وکیلی استاندار سمنان در نشست مشترک دولت و بخش خصوصی  اظهار کرد: تولید برای مردم انجام می‌شود و باید در قبال مردم مسئولیت‌پذیر باشیم.

وی با اشاره به اینکه این نشست‌ها باید آثار عملی نیز داشته باشد تا مردم بهره‌مند شوند، ادامه داد: تأثیر این نشست‌ها تنها با پیگیری مسئولان در بخش‌های دولتی و خصوصی دیده می‌شود.

استاندار سمنان افزود: باید از بخش خصوصی حمایت‌های لازم انجام شود تا این بخش بتواند با قدرت هر چه بیشتر به تولید خود ادامه دهد

وکیلی همچنین تصریح کرد: واحدهای صنعتی استان سمنان به‌خصوص شرکت عقاب افشان نیازمند حمایت هر چه بیشتر مسئولان هستند و باید این حمایت‌ها به‌خوبی و به‌طور کامل انجام شود تا در مسیر پیشرفت بخش خصوصی مشکل خاصی به وجود نیاید.

وی اظهار کرد: باید به استاندارد نیز در بخش تولیدات توجه شود و قوانین این بخش سخت‌گیرانه‌تر باشد تا از نظر استاندارد محصولات تولیدی استان سمنان مشکلی نداشته باشیم.

 در ادامه حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب  استان سمنان  ضمن بیان اینکه هرگونه حمایتی از شرکت اتوبوس‌سازی عقاب افشان انجام شده است تا جو نامساعد جامعه علیه این شرکت از بین برود، اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از مسائل مهم که باید به‌صورت قضایی و قانونی دنبال شود، تحت تأثیر جو جامعه قرار گرفته  است

وی با اشاره به اینکه نباید جوهای رسانه‌ای در خصوص اتفاقات مربوط به این بخش خصوصی از قضاوت عادلانه جلوگیری کند، ادامه داد: علنی شدن تمام زوایای این پرونده خلاف قانون بود و نباید موضوعاتی که اثبات نشده رسانه‌ای شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزود: پرونده‌های مرتبط با شرکت عقاب‌افشان نیز باید مانند پرونده‌های اختلاس بدون افشای نام افراد و بخش خصوصی دنبال می‌شد که متأسفانه این موضوع رخ نداد و مشکلاتی را به وجود آورد

آسیابی همچنین تصریح کرد: در خصوص تصادف جاده قم که مربوط به پرونده این بخش خصوصی می‌شود، متأسفانه نظرات کارشناسی نبوده و به همین دلیل مشکلاتی به وجود آمده است که امیدواریم تا با کنترل جو به‌وجود آمده این مشکلات نیز برطرف شود.

وی اظهار کرد: در بسیاری از موارد مربوط به تصادفات اتوبوس‌های شرکت عقاب‌افشان، رانندگان و بی‌احتیاطی آنان خطرساز شده است؛ اما متأسفانه این مسائل کنار گذاشته شده و این بخش خصوصی مقصر اعلام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم تا مشکلات بخش خصوصی هرچه سریع‌تر رفع شود تا دوباره شاهد رشد و تولید در این بخش باشیم؛ چراکه توجه به بخش خصوصی نیاز امروز جامعه ایرانی بوده و باید بدان توجه ویژه شود

سعید ترکمان رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان  سمنان در یازدهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ، ضمن بیان اینکه صادرات به کشور عراق 64 درصد کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: 30 درصد صادرات استان سمنان به کشور عراق است و این کاهش صادرات برای این استان مشکل‌ساز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کالاهای ایرانی در بازار کشور عراق 20 درصد افزایش قیمت داشته است، ادامه داد: گروه اقتصادی استان سمنان باید این تهدید را به فرصت تبدیل کند تا به صادرات این استان ضربه وارد نشود.

رییس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان افزود: برای جلوگیری از کاهش صادرات به‌خصوص صادرات به کشور عراق باید با همکاری بین صادرکنندگان، تولیدکنندگان و مسئولان استان سمنان پیشنهادهای کارشناسی شده‌ای داده شود تا در دستورالعمل‌های کشوری گنجانده و مشکلات صادرات استان سمنان رفع شود.

ترکمان همچنین تصریح کرد: بانک‌های استان سمنان نیز باید منابع موردنیاز صادرکنندگان که طبق قانون باید به آن‌ها داده شود، را در اختیار صادرکنندگان استان سمنان قرار دهد تا شاهد کاهش پنج درصدی قیمت کالاها در بازار کشور عراق باشیم.

وی اظهار کرد: متأسفانه صادرکنندگان استان سمنان از تسهیلات بانکی به‌خوبی بهره‌مند نشده‌اند و این موضوع خود عاملی بر ضربه خوردن صادرات این استان است.

رییس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان گفت: در تولیدات محصولات داخلی نیز باید مؤلفه‌های جهانی را رعایت کنیم تا این محصولات در بازارهای جهانی بتوانند با محصولات مشابه دیگر کشورها رقابت کنند.

ترکمان خاطر نشان کرد: امیدواریم تا با افزایش کیفیت محصولات تولیدی استان سمنان و بهره‌مندی از ظرفیت‌های این استان در بخش‌های مختلف بتوانیم در بحث صادرات موفق باشیم

در این جلسه پیگیری امور مربوط به هزینه حمل و نقل کالا،ایجاد ایستگاه کانتینری در استان و اخذ مجوزهای لازم با همکاری بخش خصوصی و دولتی ،احیاء 3 درصد عوارض بارنامه ها در برنامه پنجم و ششم و اختصاص بخشی از آن برای نوسازی ناوگان حمل و نقل ارائه گردید  و در ادامه در مورد کاهش صادرات به عراق و عدم دسترسی به بازار آن کشور در آینده نزدیک ، استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و اطلاع رسانی به واحد های تولیدی ،شناسایی رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارائه راهکارهای اجرایی در استان  و نظر خواهی در مورد حق بیمه از بن کارگری سال 94 بحث و تبادل نظر گردید .

قابل ذکر است در این جلسه ، تقدیرنامه رییس اتاق بازرگانی ایران به خاطر حمایتهای همه جانبه استاندار سمنان از تولیدکنندگان، به محمد وکیلی تقدیم شد

 


٠٨:١٧ - پنج شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٤    /    شماره : ٦٩٩    /    تعداد نمایش : ٩٢٥نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک