English Site   | 
اخبار > " فرصت های سرمایه گذاری استان باید با توجه به پتانسیل ها الویت بندی شود "


  چاپ        ارسال به دوست

" فرصت های سرمایه گذاری استان باید با توجه به پتانسیل ها الویت بندی شود "

" فرصت های سرمایه گذاری استان باید با توجه به پتانسیل ها الویت بندی شود "

دوازدهمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان با موضوعیت بررسی پیشنهاد الحاقی قانون بیمه بیکاری با حضور اعضاء شورا در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان برگزار گردید
  در مقدمه پیش از دستور ، رئیس اتاق سمنان ترتیب پذیرش هیاتهای تجاری ، بازرگانی را مثبت ارزیابی  و بیان کرد : کلیه هیات های اقتصادی  که از کشورهای آلمان ، فرانسه و ایتالیا تا کنون  پذیرش شده اند ، فعالیت های  اقتصادی بالادستی را مد نظر قرار داده و ترکیب این هیاتها بیشتر سیاسی و اقتصادی بوده و سمت سو حرکت آنها ساختارهای کلان می باشد و تا کنون پیشنهاد  صنایع پائین دستی مطرح نشده است .
علی اصغر  جمعه ای تهیه  بسته سرمایه گذاری صنعت ، معدن ، کشاورزی و گردشگری  استان سمنان را بعنوان یک ضرورت راهبردی ذکر و تصریح نمود : فرصت های سرمایه گذاری استان باید با توجه به پتانسیل ها الویت بندی شود و با عنایت  به  شرایط موجود حوزه های ،  معادن ، صنایع قطعات خودرو ، گردش گری و توریسم  اولویت های می باشند که در این استان بسیار مستعد  می باشند
،محمد زندوکیلی استاندر سمنان در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان که با حضور اعضای این شورا برگزار شد،با بیان اینکه من به عنوان یک ایرانی و مدیر اجرایی چند نگرانی جدی دارم، به فراوانی بالای جمعیت جوانان پشت کنکوری در سال‌های گذشته اشاره و اظهار کرد: اگر همان جمعیت و فراوانی جمعیتی که سال‌ها بحران پشت‌کنکوری‌ها را در کشور به وجود آوردند و بعدها در بازار کار و اشتغال مشکلاتی را بوجود آوردند به سن سالمندی برسند، کشور را بحران جدی‌تری روبرو خواهند کرد.
وی با بیان اینکه باید برای این فراوانی جمعیت سالمندان در آینده‌ای نزدیک، برنامه‌ریزی علمی کرد، افزود: این فراوانی بی‌تردید در سال‌های آینده به سالمندی می‌رسند و خیابان‌های شهرهای ایران با جمعیت زیادی از سالمندان مواجه‌خواهند شد که باید از هم‌اکنون برای آنها برنامهریزی شود تا به بحرانی بزرگ‌تر از معضل پشت‌کنکوری‌ها و بیکاری تبدیل نشوند.
استاندار سمنان،با اشاره به دیگر نگرانی جدی خود برای آینده کشورمان اشاره و تصریح کرد: صندوق‌های بازنشستگی در ایران با یک خطر جدی روبرو هستند و لذا با توجه به حجم بالای بازنشستگان در آینده که عموما از اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیز هستند باید برای این مهم، چاره‌اندیشی کرد ؛چرا که اگر همین"آب باریکه" بازنشستگان نیز با خطر روبرو شود، شاهد یک بحران جدی خواهیم شد.
" پرداختی‌های تامین اجتماعی از دریافتی‌های آن پیشی گرفته  "
مهندس وکیلی با اشاره به زیاده شدن شرکت‌های شستا و سازمان تامین‌اجتماعی گفت: در حال حاضر نیز ورودی و خروجی تامین اجتماعی منفی شده و در واقع این سازمان بزرگ به میزان منابع پرداختی، منابع اعتباری دریافت تمی‌کند.
وی، با یادآوری اینکه تامین اجتماعی باید با نگاه کارشناسانه‌ای به استقبال آینده برود، اضافه کرد: پرداختی‌های تامین اجتماعی از دریافتی‌های آن پیشی گرفته و تداوم این روند، آبستن خطرات جدی و جبران‌ناپذیری است.
این مقام ارشد اجرایی،در بخش دیگری از این نشست به ضرورت نظارت بیشتر و اصلاح برخی قوانین در ایران اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی قوانین در کشور ما بازدارندگی لازم را ندارند و از این رو، گاه سوء‌استفاده‌هایی از آن صورت می‌گیرد.
" استفاده از بیمه‌بیکاری حق کارگر است اما باید جلوی سوء‌استفاده‌ها گرفته شود "
وکیلی با اشاره به افزایش تعداد افرادی که از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: تعداد این افراد اگر چه در استان ما افزایش چندانی نداشته اما در سطح کشور بویژه در سال‌های اخیر افزایش داشته است. چرا که بعد از سال 88 و به دنبال صدور قطعنامه‌ها و تشدید تحریم‌ها، کم کم بر شمار بیکاران افزوده شد و بالطبع شمار افرادی که از بیمه بیکاری نیز استفاده می‌کنند نیز افزایش یافته است.
استاندار سمنان، استفاده از بیمه‌بیکاری را حق کارگر دانست و تصریح کرد: البته بدیهی است که افرادی هم از این شرایط ممکن است سوء‌استفاده‌هایی کنند لذا دستگاه‌هایی نظیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و دیگر دستگاه‌های مسئول باید نظارت بیشتری بر این موضوع داشته باشند.
این مقام مسئول با بیان اینکه نیروی‌کار نباید بعد از بیکاری رها شود، یادآوری کرد: نیروی کار مهمترین سرمایه کارفرما است لذا باید همه عوامل دست به دست هم دهند که اگر نیرویی هم بیکار شد هرچه زودتر به کار خود برگردد.
" هزینه‌های تولید در ایران بسیار بالا است  "
مهندس وکیلی با بیان اینکه هزینه‌های تولید در ایران بسیار بالا است، افزود: هزینه بالای کار و تولید در کشور یکی از مهمترین عوامل موثر در عدم رونق اقتصادی در کشور است که باید برای کاهش این هزینه‌ها تلاش شود.
در ادامه این نشست تخصصی بحث و تبادل نظر در خصوص قانون بیکاری  و تعریف  مشاغل سخت و زیان آور صورت پذیرفت .

 

 

 

 

 


١٧:٠٧ - سه شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٦١نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک