English Site   | 
اخبار > " برگزاری چهاردمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان "


  چاپ        ارسال به دوست

" برگزاری چهاردمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان "

" برگزاری چهاردمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان "

" برگزاری چهاردمین نشست  شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  استان سمنان  "
چهاردهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان با  موضوعیت  بررسی و پیشنهاد اصلاح ماده 44 قانون هیئت های تجدید نظر تشخیص مطالبات تامین اجتماعی ، پیشنهاد اصلاحی بند "د" تبصره 11 قانون بودجه 94 و  بررسی اعتبار پروانه کسب اصناف تولیدی به مثابه جواز تاسیس و پروانه بهره برداری در محل سالن جلسات اتاق سمنان برگزار گردید .
دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان  مباحث مطرح شده در شورا را کاملاً کارشناسی  شده عنوان و بیان کرد :  شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان  یکی از محدودترین شوراها در سطح کشور می باشد که تا کنون به وظایف خود به درستی عمل کرده  است
جمعه ای اذعان داشت : کارگروههای منسجم در محل اتاق بازرگانی تشکیل و نظرات کارشناسی  قابل ارائه با مشورت صاحبنطران بخش دولتی و خصوصی  به شورا گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان انشاء و اظهار میگردد .
 در ادامه این نشست  محمد وکیلی زند  رئیس شورای گفتگو و استاندارسمنان ، با برشمردن منابع عظیم خدادادی در کشور و استان سمنان، به عدم استفاده درست از این منابع سرشار اشاره و اظهار کرد: کشوری با این حجم عظیم از منابع، نباید مشکل اقتصادی، اشتغال، نقدینگی و.. داشته باشد.
استاندار سمنان با اذعان به اینکه بی‌تردید جدی‌ترین مشکل ما ، "مدیریتی" است، افزود: هر کدام از منابع فعلی ما در بخش‌های معدنی، صنعتی، گردشگری و... به تنهایی می‌توانند مشکلات امروز ما را مرتفع کنند به شرط اینکه مدیریت درست و دقیقی صورت گیرد.
رئیس شورای گفتگوی بخش خصوصی با دولت در استان سمنان،با بیان اینکه مشکل ما تحریم نیست، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی از ابتدای انقلاب با تحریم‌های ظالمانه مواجه بوده اما این تحریم‌ها نتوانسته‌اند مانع از حرکت روبه جلو نظام اسلامی شود.
وی با مقایسه دو کشور ایران و روسیه، تصریح کرد: ایران اسلامی بیش از سه دهه است تحریم‌ها را تجربه می‌کند اما این تحریم‌ها نتوانسته به تنهایی برای ما مشکل‌ساز شوند اما تحریم‌ها امروز کشور ابرقدرتی مثل روسیه را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند.
وکیلی با بیان اینکه مشکل ما اشتغال هم نیست،گفت: مشکل امروز ما در حوزه اشتغال این است که ما نمی‌خواهیم هر کاری را انجام دهیم لذا می‌بینیم حجم بالایی از همنوعان افغانی ما امروز در ایران از این فرصت‌های شغلی متعدد که جوانان ما گاه رغبتی به انجام آنها ندارند، استفاده می‌کنند و لذا باید در حوزه فرهنگ اشتغال کارهای جدی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه هیچ افغانی در ایران بیکار نیست، تصریح کرد: اصلی‌ترین مشکل ما در حزه بیکاری جوانان این است که آنها نمی‌خواهند هر کاری را انجام دهند.
استاندار سمنان به منابع سرشار معدنی در ایران اشاره و اضافه کرد: اگر تنها معادن استان سمنان فعال و مورد بهره‌برداری قرار گیرند می‌توانند بخش مهمی از بودجه کشور را تامین کنند اما متاسفانه ما استفاده درستی از این منابع نمی‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه نقدینگی زیادی در سطح بازار وجود دارد، به طرح خرید خودرو در روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: چنانچه آدم خلاق و کارآفرینی باشد می‌تواند از این منابع سرگردان و خرد برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی بهره بگیرد و لذا ما در بحث نقدینگی و فقدان منابع مالی هم مشکل جدی چندانی نداریم.
استاندار سمنان ادامه داد: من با اتکاء به تجربه 30 ساله مدیریت در بخش‌های مختلف باور عمیق دارم که مشکل جدی امروز کشور ما، مشکل مدیریتی است و تا این معضل رفع نشود، همچنان در بر همان پاشنه خواهد چرخید.
وی در همین راستا به بدهی‌های بالای کشور یونان اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه بدهی‌های دولت ما کمتر از یونان نیست اما این معضل در کشور ما به بحران تبدیل نشده است.
این مقام ارشد اجرایی،با بیان اینکه متاسفانه برخی‌ها درک درستی از منابع ملی ندارند، به انتقاد از عدم توجه به تعطیلی واحدهای تولیدی پرداخت و تصریح کرد: تعطیلی یک واحد تولیدی به‌سود هیچ‌کس نیست. لذا دستگاه‌هایی نظیر دارایی، تامین‌اجتماعی، آب، برق، گاز و... باید تلاش کنند که تا حد امکان از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری کنند چرا که اگر واحدی تعطیل شود، همه متضرر می‌شوند.ضمن اینکه با تعطیلی واحد، طلب آنها نقد نمی‌شود.
وکیلی،با بیان اینکه دولت باید به کار حاکمیتی خود بپردازد، اضافه کرد: بخش دولتی باید تصدی‌گری را به بخش خصوصی واگذار کند و تا حد امکان از ورود به آن پرهیز کند.
وی با بیان اینکه اگر دست دولت از تصدی‌گری کوتاه شود، بخش زیادی از مشکلات رفع می‌شود، ادامه داد: متاسفانه در دولت قبل این تصور وجود داشت که با ادغام برخی وزارتخانه‌ها یا تلفیق برخی سازمان‌ها و وزارتخانه دولت کوچک‌تر یا چابک‌تر می‌شود و مشکلات رفع می‌شود اما امروز شاهدیم که این تصمیمات، مشکلات دیگری را در پی داشته است.
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان تصریح کرد: امروز به روشنی پیداست که ادغام برخی وزارتخانه‌ها اشتباه بوده است.
نباید همه چیز به ما ختم شود
وی با بیان اینکه کوچک کردن دولت با سپردن تصدی‌گری به بخش خصوصی عملی می‌شود نه با ادغام وزارتخانه‌ها، خاطرنشان کرد: متاسفانه در فرهنگ حاکم بر بخشی از جامعه مدیریتی ما، این نگرش اشتباه جاری است که می‌خواهیم همه چیز به ما ختم شود.
وی یادآور شد: اگر به این نتیجه برسیم که وظیفه دولت، حاکمیتی است و نه تصدی‌گری، بخش جدی از مشکلات امروز را نخواهیم داشت.


١٤:٠٤ - دوشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٨٦٦نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک