English Site   | 
اخبار > برگزاری پانزدهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری پانزدهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق سمنان

برگزاری پانزدهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق سمنان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان  پانزدهمین  نشست شورای گفتگوی دوت و بخش خصوصی  استان سمنان در محل سالن اجتماعات این اتاق برگزار گردید .
علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق سمنان انسجام  سه اتاق بازرگانی ، تعاون و اصناف را فصلی نو در اقتصاد ایران خواند  و بیان داشت : نشست های تخصصی متعددی در سطح مدیران ارشد  این سه اتاق برگزار شده و هدفگذاری  برنامه های اقتصادی مشترک مورد تائید طرفین قرار گرفته است .
رئیس اتاق سمنان از تشکیل دبیرخانه مشترک فی مابین این سه اتاق خبر داد و افزود : دبیرخانه مشترک در محل اتاق بازرگانی ایران تاسیس گردیده و به منظور ارتقا سطح همکاری دبیرخانه مذکور در تمامی مراکز استانها تشکیل خواهد شد .
جمعه ای شبکه توزیع کشور  را وابسته به  تولید ارزیابی و اضافه کرد : حلقه توزیع  کالا در قالب و رشته مختلف وابسته به تولید است ، پس بدین خاطر صنف و اصناف  باید همکاری بسیاری نزدیکی با متولیان تولید که اتاقهای بازرگانی و تعاون می باشند داشته باشند .
وی دامنه تاثیر گذاری اتاق های بازرگانی ، صنایع ،معادن و کشاورزی بسیار مطلوب خواند و تصریح نمود : برگزاری نشست های شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی در محل اتاق و حضور بالاترین مقامات ارشد در این شورا نماد تاثیر گذاری مطلوب در روند  همکاری های اقتصادی می باشد  ، بدین خاطر اصناف و تشکلهای وابسته می توانند مسائل و مشکلات خود را در شورای گفتگو و کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری  مطرح نمایند .
در ادامه دکتر خباز استاندار سمنان دستاورد همایش سرمایه گذاری استان سمنان را بسیار تاثیرگذار عنوان و بیان داشتند : بخش خصوصی برای سرمایه گذاری به میزان 27 هزار میلیارد ریال اعلام آمادگی نموده است
استناندار سمنان تصریح کرد: اگر 30 درصد از این میزان موافقتنامه مبادله شده با بخش خصوصی نیز محقق شود، همایش به نتیجه و هدف اصلی خود رسیده است.
وی با اشاره به اینکه اعتبار عمرانی استان سمنان در سال 95 به میزان هزار میلیارد ریال است، ادامه داد: این رقم در برابر تمایل 27 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری، رقمی نیست و نشاندهنده اهمیت فعالیت بخش خصوصی در طرحهاست.
استاندار سمنان با اشاره به بیان رهبری مبنی بر اینکه بخش خصوصی باید میدان دار مسایل باشد، گفت: بخش خصوصی نباید زینت مجالس و نشست‍ ها بلکه باید میدان دار مسایل کار و تولید باشد.
وی با تاکید بر اینکه پیشرفت بر مبنای اقتصادی دولتی در ابتدای انقلاب اسلامی عقب افتادگی فکری بود که بعدها جبران شد، تصریح کرد: امروزه ثابت شده است که با اقتصادی متکی به دولت نمی شود کشوری را اداره کرد و میزان سرمایه گذاری های خارجی در چین و سرنوشت شوروی اثبات کننده این ادعاست.
خباز با تاکید بر اینکه حمایت از بخش خصوصی در استان سمنان مانند بسیاری از مسایل باید به الگو در کشور تبدیل شود، ادامه داد: نباید اجازه داد فعالیت بخش خصوصی به ویژه در صنعت به زمین بخورد، زیرا اگر زمین خورد، احیای دوباره آن بسیار مشکل است.
استاندار سمنان با اشاره به اهمیت دادن به بخش خصوصی در تصمیم گیری ها در دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: پذیرش اثربخشی بخش خصوصی و پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران، برخاسته از دیدگاهی است که تاثیر فعالیت بخش خصوصی را پذیرفته است.
وی با تاکید بر لزوم همراهی بانک های عامل با صاحبان واحدهای تولیدی به ویژه در دریافت اقساط تسهیلات، گفت: بانکها تا جای ممکن با واحدهای تولیدی همراهی کنند، حتی اگر امکانپذیر بود به باز توانی واحدهای تعطیل کمک کنند.
خباز با بیان اینکه از کمک به بخش خصوصی و فعال ماندن واحدهای تولیدی، تمام بخش های بانکی، بیمه ای و مالیاتی جامعه بهره مند می شوند، ادامه داد: خدمت به تولیدکنندگان، خدمت به مملکت و مردم جامعه است.
وی با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی از جنگ نظامی صددرصد ناامید هستند و دل به جنگ اقتصادی بسته اند، گفت: چرا باید در داخل کاری کنیم که دشمن از به هدفش امیدوار شود.
استاندار سمنان از نصب بنر فروش برخی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی سمنان از سوی برخی بانک های عامل انتقاد جدی کرد و گفت: نمی شود از سویی برای جذب سرمایه گذار فرش قرمز پهن کنیم و از طرفی دست به چنین اقدام هایی بزنیم، سیاست کاری همه بخشها اکنون باید حمایت از تولید باشد.
در این نشست با حضور فرمانداران، نماینده منتخب مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس دهم شورای اسلامی، مدیران کلی دستگاه های اجرایی مرتبط با فعالیت واحدهای تولیدی ،صنعتگران، کارآفرینان و نمایندگان سرمایه گذاران، مباحثی در باره مشکلات ترخیص کالا از گمرک، مسایل مالی و بانکی مطرح شد.
استان سمنان با دو هزار واحد صنعتی سهمی 51 درصدی از اشتغال در این استان را دارد

جهت دریافت مصوبات جلسات فایل ذیل را دانلود بفرمائیددانلود فايل : صورتجلسه_15.pdf ( 364KB )


٠٨:٥٠ - چهارشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ٩٦٩    /    تعداد نمایش : ٦٨٩نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک