English Site   | 
اخبار > دهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

دهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان

دهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان

در دهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان مطرح شد: توسعه گردشگری با محوریت شهرداری‌ها

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، معادن و کشاورزی سمنان دهمین نشست گروه گردشگری با محوریت نقش شهرداری‌ها در توسعه گردشگری با حضور شهردار سمنان در محل سالن جلسات اتاق سمنان برگزار شد

سهراب حکیم زاده رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان توانمندی استان سمنان در جذب گردشگر را توانمند خواند و گفت: استان سمنان در شاهراه ارتباطی قرارگرفته است، این مزیت می‌تواند برای استان سمنان تبدیل به ثروت بشود.

حکیم زاده نقش شهرداری‌ها در توسعه گردشگری را مهم خواند و ادامه داد: تعامل مناسب شهرداری‌ها با سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری می‌تواند بسیار در جذب سرمایه‌گذار مؤثر واقع شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان تصریح کرد: اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی آمادگی خود را برای همکاری متناسب در بخش گردشگری اعلام می‌نماید.

 علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان در این نشست گفت: توسعه و رونق صنعت گردشگری در مرکز استان درگرو توجه و ساماندهی زیرساخت‌هاست.

جمعه‌ای افزود: رفع موانع توسعه گردشگری با توجه به وجود جاذبه گردشگری در مرکز استان، نیازمند توجه و اقدامات ویژه شهرداری این شهر است.

به گفته وی زیباسازی فضای شهری نقش مؤثری در تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد دارد.
وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات متناسب با بافت روستایی مانند سنگ‌فرش کوچه‌ها و استفاده از گلیم‌ها و صنایع‌دستی برای زیباسازی فضا در هر روستا می‌تواند در جذب گردشگر، رونق بوم گردی تأثیرگذار باشد.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان بر لزوم تلاش دستگاه‌های اجرایی سمنان برای تسهیل موانع اداری بر سر راه سرمایه‌گذاران در بخش توسعه صنعت گردشگری تأکید کرد و گفت: اتاق بازرگانی آمادگی همکاری درزمینهٔ احیا و سرمایه‌گذاری بافت تاریخی این استان را دارد.

جمعه‌ای اضافه کرد: ساماندهی تورهای گردشگری و معرفی ظرفیت‌های سمنان درزمینهٔ طبیعت، صنایع‌دستی، آثار تاریخی و اماکن مذهبی و آداب‌ورسوم و آیین این منطقه در افزایش بهره‌برداری و رونق اقتصادی استان نقش غیرقابل‌انکاری دارد.

سید مسعود سیادتی رئیس شورای شهرستان سمنان تشویق سرمایه‌گذاران درترمیم بافت سنتی را هدف شورای شهر شهرستان سمنان خواند و اظهار داشت: حضور گردشگر داخلی و خارجی ملزم این است شهرستان سمنان و قابلیت‌های گردشگری آن به‌درستی شناخته شود و این امر ملزم تبلیغ است.

وی مطالبه شهروندان در توسعه خدمات شهری را به‌حق می‌داند و ادامه می‌دهد: شورای شهر و مجموعه شهرداری نیازمند پیشنهادها و نظرات مردم است.

در ادامه این نشست ناظم رضوی شهردار سمنان توسعه گردشگری را درگرو ارتقاء فرهنگ شهروندان تفسیر کرد و اظهار داشت: در سنوات قبل تلاش‌های بسیار زیادی در سطح شهر صورت پذیرفته اما این امر نیازمند توجه خاص شهرداری‌ها به مقوله گردشگری است.

وی بازسازی ابنیه و خانه‌های تاریخی در سمنان را قابل‌توجه خواند و ادامه داد: بازسازی خانه‌های تاریخی باید با اصول استاندارد معماری صورت بپذیرد.

ناظم رضوی هزینه بازسازی خانه‌های تاریخی را بالا برآورد کرد و گفت: شهرداری سمنان این آمادگی را دارد تا با مالکین خانه‌های تاریخی تعاملات لازم را برقرار نماید.

شهردار سمنان جذب سرمایه‌گذار را یکی از اولویت‌های شهرداری سمنان اعلام کرد و گفت: شهرداری سمنان فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را به‌زودی اعلام خواهد نمود.

اعضای کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان مطالبات خود را با موضوعات ایجاد برندینگ گردشگری استان سمنان، ایجاد باغ شهر در شهرستان سمنان، پیشنهاد اجرای بزرگ‌ترین بادگیر کشور، نصب المان‌های فرهنگی، ایجاد دایره حقوقی در شهرداری و ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران را مطرح نمودند


 قابل‌ذکر است بیش از یک هزار اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی در استان سمنان شناسایی‌شده که بیش از 700 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.


٠٧:٥٩ - سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٢٣    /    تعداد نمایش : ١٤٨نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک