English Site   | 
اخبار > سی و یکمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

سی و یکمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان

سی و یکمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان

 در سی و یکمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان سمنان مطرح شد: اتفاق‌نظر بخش خصوصی، دولت و قوای قضاییه و مقننه باید برآیند کاری شورای گفتگو باشد

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان سی و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان برگزار شد.

علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در سی و یکمین نشست این شورا گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان توانسته تاکنون مسائل مهمی از کسب کار را موردبررسی قرار بدهد و تأثیرگذاری مناسبی در دو سطح استانی و ملی داشته است.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان ادامه داد: از ابتدای سال 1396 تاکنون هفت نشست شورای گفتگو برگزار که ماحصل آن 35 مصوبه بوده که تعداد 15 مصوبه آن در سطح ملی ارائه‌شده است.

در ادامه فرج‌الله معماری عضو هیئت نمایندگان اتاق سمنان حضور تشکل‌ها و فعالان اقتصادی در شورای گفتگو را اثربخش خواند و گفت: اتفاق‌نظر بخش خصوصی، دولت و قوای قضاییه و مقننه باید برآیند کاری شورای گفتگو باشد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان ادامه داد: پایش های اقتصادی در فضای کسب کار باید به‌درستی تحلیل بشوند و با توجه مؤلفه‌ها موردبررسی قرار بگیرند.

وی مدیریت منابع آب را یک اقدام فوری ارزیابی و تصریح کرد: صاحبان صنایع برای یک مترمکعب استحصالی خود برنامه دارند و توانسته‌اند اقدامات بسیار مناسبی جهت جذب منابع آب در واحدهای خود انجام بدهند.

معماری خطاب به استاندار سمنان گفت: زمان آن رسیده است که مدیریت بهره‌وری آب در بخش کشاورزی صورت بپذیرد.

در ادامه این نشست سید شهاب‌الدین چاووشی استاندار سمنان گفت: رفع مشکلات اقتصادی و توسعه پایدار در کشور نیازمند صیانت از حقوق بخش خصوصی است که باید این امر جدی گرفته شود.

 

سید شهاب‌الدین چاوشی افزود: موانع، مقررات و ضوابطی که بخش خصوصی را نگران می‌کند برای دولت هم نگران‌کننده است و باید باهم افزایی به رفع این موانع پرداخت.

وی بابیان این‌که امروز دولت باید به وظیفه تصدی‌گری خود خاتمه داده و به وظایف اصلی حاکمیتی و نظارت بپردازد، اظهار داشت: برای توسعه کشور و اصلاح امور، باصلاحیت‌ترین افراد، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستند که باید کار به این افراد سپرده شود.

چاوشی ادامه داد: هر توسعه‌ای که در استان متصور است درگرو بازگشایی راه و رفع موانع برای سرمایه‌گذارتران بخش خصوصی است.

استاندار سمنان بابیان این‌که اگر سرمایه‌گذاری در کشور توسعه نیابد اشتغال و تولید پیشرفت نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها باید برای رسیدن به توسعه پایدار و پیشرفت در امر تولید، یافتن بازار فروش و صادرات کنار فعالان اقتصادی این بخش باشند.

چاوشی بر تسهیل قانون و مقررات با رویکرد مثبت تأکید و اضافه کرد: درزمینهٔ اصلاح مقررات و ضوابط دست و پاگیر در سطح استان مواردی که قابل‌حل است باهم افزایی و تدابیر محلی و دستگاه قضایی و دولتی و پشتوانه شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی حل شود.

استاندار سمنان با اشاره به‌ضرورت شناسایی ظرفیت‌های استان در بخش تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: همه مسئولان ذی‌ربط باید شرایط را برای فراغت دولت از تصدی‌گری فراهم کنند.

استاندار سمنان تحول اداری را در رفع بسیاری از مشکلات دخیل دانست و متذکر شد: باید به دنبال چاره برای درست شدن سیستم اداری باشیم که این امر به بهبود عملکرد و پا گرفتن بخش خصوصی کمک خواهد کرد.

چاوشی فعالان بخش خصوصی را مجاهدان صف مقدم قلمداد کرد و یادآور شد: برای نجات اقتصاد کشور باید بخش خصوصی تکریم و به سرمایه‌های داخلی تکیه کرد.

 

در ادامه این نشست اعضای شورای گفتگو موارد قانونی مشاغل سخت و زیان‌آور را با محوریت سازمان تأمین اجتماعی و کار و رفاه اجتماعی موردبررسی قراردادند

برای دریافت صورتجلسه  31 و 32  لینک ذیل را دانلود بفرمایید

 

 

 دانلود فايل : صورتجلسه_31و_32.pdf ( 247KB )


٠٨:٢٩ - پنج شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٤٣    /    تعداد نمایش : ١٨٣نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک