English Site   | 
اخبار > سی و سومین نشست شورای گفتگو


  چاپ        ارسال به دوست

سی و سومین نشست شورای گفتگو

سی و سومین نشست شورای گفتگو

در سی و سومین نشست شورای گفتگو مطرح شد : توجه سیاستگذاران اقتصادی به ثبات نرخ ارز

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان سی و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن جلسات این اتاق برگزار گردید.

علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در سی و سومین نشست این شورا گفت: باید ترتیبی اتخاذ گردد تا برنامه‌ریزی از فعالین اقتصادی سلب نشود این بدین معناست که صاحبان کسب کار بتوانند آینده‌نگری مناسب نسبت به اوضاع داشته باشند.

جمعه‌ای تصریح کرد: کمتر از یک سال است که بانک‌ها سیاست کاهش سود سپردها را در برنامه قرار داده بودند ولی متأسفانه شاهد آن هستیم که در شرایط حاضر متولیان پولی کشور سیاست‌های قبلی خود را مجدد در دستور اجرا قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: شواهد مسئله این را بیان می‌کند که سیاست کاهش و افزایش سود سپرده به‌هیچ‌عنوان کارشناسی نبوده است،

رئیس اتاق سمنان از سیاست‌گذاران نظام پولی درخواست کرد که یک نقشه راه منظم و باثبات مالی حداقل برای مدت دو سال به فعالین اقتصادی ارائه بشود.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان معتقد است برنامه‌ریزی منظم همراه با کارشناسی دقیق می‌تواند راهکار مناسب برای تدوین و ثبات نظام مالی کشور باشد.

رئیس اتاق سمنان خطاب به استاندار و دادستان استان می‌گوید: تا زمانی که سپرده‌گذاری نزد بانک‌ها سوددهی مکفی را به سپرده‌گذار می‌دهد، امید به توسعه اقتصادی، تولید و اشتغال نداشته باشید.

حمید علوی رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی سمنان مصوبه غیر کارشناسی بانک‌ها را یک عامل بازدارنده ارزیابی و اظهار می‌کند: حجم تراکنش مالی برای افراد حقیقی و حقوقی به‌صورت روزانه 50 میلیون تومان در نظر گرفته‌شده به‌طوری‌که فعالین اقتصادی برای انجام امور پرسنلی خود در ماه های پایانی سال که حجم انتقالات پول زیاد می باشد دچار مشکلات عدیده ای شده اند.

رئیس کمیسیون معدن اضافه کرد: کاهش تراکنش بانکی در روزهای پایانی سال باعث شده که سرعت نقل‌وانتقال پول بشدت کاهش یابد.

رستم سعد اللهی رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان ناپایداری قیمت بورس را یکی از عوامل سرگردانی بازار می‌داند و اظهار می‌دارد: افزایش قیمت کالا در بورس باعث شده تا تأمین مواد اولیه برای تولیدکنندگان بسیار پرمخاطره باشد.

 در ادامه سید شهاب‌الدین چاووشی استاندار سمنان گفت: نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بسیار مهم و حائز اهمیت است و اگر بخواهیم از بن‌بست اقتصادی رها شویم تنها این گفتگوهای کارشناسی است که می‌تواند مؤثر باشد.

استاندار سمنان آمادگی دستگاه‌های اجرایی را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار کرد: وسعت کار بیش از این‌ها است، لذا مدیران باید سعی و اهتمام لازم را داشته باشند

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان تثبیت نرخ ارز و سیاست‌های باثبات نظام مالی را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور ما از بیماری مزمن لجام گسیختی نقدینگی رنج می‌برد و راه نجات آن‌هم اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

استاندار سمنان تصریح کرد: انبوه نقدینگی و منابع ثروت عظیم باید در فعالیت‌های اقتصادی شکل بگیرد تا اشتغال مولد به وجود بیاید.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان اظهار داشت: اصلاحات اقتصادی با فرمول و بخشنامه سامان پیدا نمی‌کند بلکه باید سیاست‌های مولد اقتصادی نهادینه بشود.

 

در ادامه این نشست بازخوانی ماده 76 قانون تامین اجتماعی و مشکلات  صنعت فرش در خصوص مالیات عملکرد و مالیات مستقیم موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.


٠٨:٠١ - يکشنبه ٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٦٨    /    تعداد نمایش : ١٨١نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک