English Site   | 
اخبار > سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی


  چاپ        ارسال به دوست

سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان برگزار گردید

سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

ˈعلی اصغر جمعه ایˈ ریاست اتاق سمنان  در نشست شورای گفتگو با بخش خصوصی استان سمنان خاطرنشان کرد: بیش از 80 درصد از واحدهای تولیدی متوسط و کوچک این استان با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند ، بیشتر صاحبان اینگونه واحدهای تولیدی با چک برگشتی یا دیرکرد قسط تسهیلات بانکی روبرو شده اند و از سویی دست مدیران بانکهای استان سمنان نیز برای همکاری بیشتر با صنعتگران بسته است و باید به دنبال راهکارهای تازه برای رفع مشکلات تولیدکنندگان بود.

وی با اشاره به اینکه از مرکز کشور اختیارات مدیران بانکهای استانی کم شده، ادامه داد: رفع موانع تولید بخش صنعت با شرایط فعلی نیاز به راهکارهای کشوری است ، نبود نقدینگی برای تامین سرمایه در گردش از مشکلات واحدهای تولیدی استان سمنان است و بانکها نیز به دلیل وجود بازرسی بیش از این قادر به همکاری نیستند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان از استاندار خواست با اتخاذ شیوه ای، همکاری و تعامل بخش دولتی و بانکها با بخش صنعت را فراهم کند.


ˈحیدر آسیابیˈ دادستان مرکز سمنان و دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان سمنان  در نشست شورای گفتگو با بخش خصوصی استان سمنان، بیان کرد : همه نهادهای دولتی موظف به حمایت و تعامل با تولیدکنندگان هستند.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و کم کم به آتش بس اقتصادی رسیده ایم، تاکید کرد: بخش اجرایی کشور در دولت و بانکها باید بتوانند خود را با شرایط جدید هماهنگ کنند و با دوری از نگاه سازمانی صرف، کمک حال تولید و صنعت باشند.

وی با تاکید بر اینکه بخش های دولتی بخش نظارتی را بهانه برای کم کاری در حمایت از تولیدکنندگان قرار ندهند، خاطرنشان کرد: بخش دولتی مرتبط با صنعت، بسته حمایتی ارایه کنند و بخش نظارتی نیز کمال همکاری برای اجرای قانون و حمایت از تولید را دارد.

دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری  با اشاره به اینکه بخشی از تولیدکنندگان استان سمنان نشان و اعتبار بین المللی دارند، یادآور شد: برخی مشکلات بخش صنعت را می توان داخل استان با حمایت و تعامل برطرف کرد و نیاز به انتقال آن به مرکز کشور نیست.

آسیابی بر حمایت دستگاه قضایی استان سمنان از تولیدکنندگان تاکید و تصریح کرد: کمیته حمایت از سرمایه گذاری این استان مصوبات متعددی در حمایت از تولیدکنندگان داشته و تمام اهتمام خود را برای متوقف نشدن خط های تولید واحدهای صنعتی را دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بیان اینکه دادگستری تلاش می کند واحد تولیدی تعطیل نشود، گفت: از سویی شاهد هستیم دولتی ها مانند شرکت گاز به خاطر طلب از واحد تولیدی، خط تولید را متوقف می گذارد


ˈمحمد وکیلیˈ استاندار سمنان  در سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  اظهار داشت: مشکل برخی از این واحدها، مشکل تکنولوژی است و باید دید اگر با به روز کردن تکنولوژی این واحدها باعث بازفعال شدن انها می شود باید  انها کمک شود.

وی افزود: فعالیت برخی واحدها نیر در شرایط حاضر مقرون به صرفه نیست که در این مورد نیز بررسی می شود که آیا زمین و ساختمان آنها چقدر قابلیت تبدیل به واحد دیگر را دارد.

وی تصریح کرد: تمام این راهکارها در بخشهای مختلف دستگاههای اجرایی در حال بررسی است که درآینده اعلام می شود.

وی با اشاره به کاهش 30 درصدی اعتبار عمرانی دولت در بودجه سال آینده، افزود: این کاهش به معنای کم کردن فعالیتهای عمرانی در کشور نیست.

رئیس شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی استان سمنان  تصریح  کرد: هدف دولت در مورد اعتبار عمرانی سال 93 بالا بردن میزان تخصیص است که با این شیوه در عمل سرمایه گذاری عمرانی افزایش می یابد.

وکیلی با بیان اینکه برای توسعه پایدار نمی شود تنها به اعتبارات عمرانی دولت اتکا کرد، ادامه داد: اگر صد درصد اعتبارات عمرانی دولت هم تخصیص یابد، اشتغال پایدار ایجاد نمی شود بلکه اشتغال و توسعه پایدار به شرط توسعه و سرمایه گذاری مردم است.
استاندار سمنان  با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده درآمد از بخش مالیاتی 37 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: این به معنای افزایش مالیات نیست و بر اساس برنامه دولت تدبیر و امید، بخشهایی که در این سالها فرار مالیاتی داشته اند، مورد پیگیری بیشتر و دقیق ترقرار می گیرند.

محمد وکیلی بر اتخاذ شیوه های مدیریتی غیر هزینه ای از سوی مدیران دولتی تاکید و خاطرنشان کرد: امیدواریم رییس جمهوری به استانداران بگوید بودجه ای به شما نمی دهیم و شما خودتان تامین درآمد کنید.

استاندار سمنان  بودجه دریافتی استان در سالجاری را دو هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این اعتبار را چگونه باید به 300 پروژه نیمه تمام باقی مانده از دولت قبل تقسیم کرد، پس مدیران دولتی باید به فکر پیداکردن راه باشند.

وکیلی با بیان اینکه مدیریت هزینه ای هنر نیست، اظهار داشت: باید جامعه را برای تولید ثروت توانمند کنیم و توجه به بخش خصوصی و صنعت از راه های توانمند کردن جامعه است.

وی با اشاره به اتخاذ شیوه های معقول برای توسعه، ادامه داد: گازرسانی به واحد صنعتی واجب تر از روستای دور افتاده است زیرا واحد تولیدی هم ثروت برای جامعه و هم ایجاد شغل برای فرزندان همان روستا به همراه دارد.

وی بر اتخاذ راهکار برای بازفعال شدن 300 واحد تولیدی متوقف استان سمنان و افزایش فعالیت 500 واحد تولیدی این استان که زیر ظرفیت کار می کنند تاکید کرد و اشتغالزایی برای حدود 15 هزار بیکار استان سمنان و رونق را از ثمرات این راهکارها قلمداد کرد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد تحریم و فشار اقتصادی کشورهای غرب ناشی از آگاهی آنها از اثرگذاری بیشتر تحریم اقتصاد نسبت به اثرات تخریبی جنگ سخت بوده است، اتخاذ راهکارهای ویژه از سوی مدیران بانکها و دستگاه های دولتی و اجرایی برای کمک به بخش تولید و صنعت را خواستار شد.

این نشست با حضور استاندار و مسوولان برخی بانکهای عامل و دستگاه های اجرایی مرتبط با بخش صنعت، مشکلات دو واحد تولیدی بررسی شد


 


٢٢:٤٩ - سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٢    /    شماره : ٣٩٨    /    تعداد نمایش : ١٥٠٩نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک