- دوشنبه 31 خرداد 1400

  امیدواری جهان به آینده ارزهای مجازی

  طرفداران بیت کوین امیدوارند که این ارز مجازی رسمیت پیدا کند.

  ارزهای مجازی که بیشتر از بین آن ها بیت کوین را می شناسیم در یک دهه اخیر با کشف یک الگوریتم ریاضی پا به عرصه اقتصاد جهان گذاشته است. این پول بی پشتوانه و غیرقابل ردگیری هرچند در کشورهایی که برق آن در آن ارزان است،‌ به راحتی تولید می شود اما هنوز در زمینه خرید و فروش آن موانعی وجود دارد. بانک های مرکزی در بسیاری از کشورهای جهان ارزهای مجازی را به رسمیت نمی شناسد چرا که در مورد آن ها ثبت تحولات در کار نیست.

  عدم تشخیص منشا و مبدا ارزهای مجازی باعث شده نهادها در دنیای مالی علاقمند به ثبت و ضبط جریان پول روی خوش به این ارزها نشان ندهند. بانک های مرکزی به دلیل نقض قانون پولشویی در ترویج استفاده از ارزهای مجازی با آن مخالفند می کنند اما در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه کشورهایی که انرژی و نرم افزار در آن ارزان است،‌ تولید بیت کوین طرفدارانی دارد. در سراسر جهان صرافی هایی مجاز به خرید و فروش ارز های مجازی اند و در ازای آن به مشتریان دلار و یورو می دهند. بررسی های سایت آماری استاتیستا نشان می دهد که قیمت بیت کوین از سال 2009 یعنی سال ایجاد آن تا ژانویه سال 2013 پایدار ماند و تقریبا به محدوده 20 دلار آمریکا رسید. قیمت ماهانه بیت کوین تا اکتبر 2013 به 198 دلار آمریکا افزایش یافت و در نهات قیمت بیت کوین در آوریل 2017 به 1939 دلار آمریکا رسید. میزان بیت کوین از سال 2009 به بعد به طور ماهانه افزایش پیدا کرد و در مارچ 2018 به 17 میلیون رسید. تا آوریل 2018 2 هزار و 668 خودپردزا بیت کوین در سراسر جهان برقرار بود و بیشترین آمار خودپرداز ارز مجازی متعلق به ایالات متحده آمریکا بود.

  کانادا،‌ استرالیا، ‌انگلستان و اسپانیا به ترتیب 420 ،‌136 ،‌116 و 40 خودپرداز بیت کوین دارند با این وجود اما هنوز نگرانی های زیادی در مورد دادوستد آنلاین ارزهای مجازی به دلایل امنیتی وجود دارد با این حال در آخرین اظهار نظر لوید بلاکفین مدیرعامل شرکت گلدمن ساکس نسبت به آینده بیت کوین خوشبینانه صحبت کرده است. به گفته بلاکفین زمانی با حمایت دولت ها مردم از طلا به پول بی پشتوانه و اعتباری روی آورده اند و آینده ای که در آن ارزهای رمزنگاری شده به رسمیت شناخته شود،‌دور از ذهن نیست. اخیرا البته بیت کوین به دلیل حباب قیمت در سال اخیر و سقوط قیمت مورد انتقاد قرار گرفته است. با این وجود اما طرفداران بیت کوین امیدوارند که این ارز مجازی رسمیت پیدا کند. مدیرعامل توییتر، جک دورزی از حامیان بیت کوین است و بینیانگذار اپل هم به سی ان بی سی گفته امیدوار است روزی بیت کوین جهانی شود.

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - میدان امام حسین ( ع ) - بلوار 15 خرداد 

  ساختمان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان 

  کدپستی : 3518994970

  تلفن :6 الی 33464002-023
                  023-31651000

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.