- پنجشنبه 9 بهمن 1399

  البرز کریدور علم و فناوری کشور شد

   

  ‌سید حمید طهایی در مراسم روز خبرنگار که امروز سه شنبه ۱۷ مرداد ماه در فردیس برگزار شد، گفت: ‌خوشحالم در جمع خبرنگارانی هستم که رسالت روشنگری، آگاهی‌بخشی و وظیفه خطیر رسولان الهی را بر دوش دارند.

  وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در جامعه مسئولیت کمی نیست، بیان کرد: اینکه اتفاقی در جایی بیفتد و به همت شما اطلاع‌رسانی شود مهم است؛ اما مهم‌تر بعد از انتشار است که می‌تواند کارساز باشد.

  استاندار البرز در ادامه گفت: در دنیای امروز کشوری که اطلاعات بیشتری دارد قدرت بیشتری دارد و با توجه به اینکه همه چیز لحظه‌ای شده بنابراین کار بزرگی به عهده شماست.

  طهایی با اشاره به اینکه استان البرز این استعداد را دارد که به عنوان قطب علم و فناوری کشور مطرح شود، گفت: به همین دلیل در این زمینه تلاش ما بر چگونگی جا افتادن این موضوع بود تا این شعار محقق شود.

  وی با بیان اینکه البرز مرکز تحقیقات، پژوهش و فناوری‌های نوین در بخش‌های مختلف است، افزود: ما بیش از صد سال سابقه تولید دارو داریم، در کشاورزی قبل از تاسیس دانشگاه تهران معین کشور بوده‌ایم و در معدن و حوزه‌های مختلف تولید قطعات بخش عمده‌ای از قطعه‌سازان کشور اینجاست.

  وی در ادامه با اشاره به افتتاح اولین پارک تخصصی اطلاعات و فناوری اطلاعات کشور با حضور وزیر علوم و وزیر ارتباطات تصریح کرد: این پارک می‌تواند زمینه توسعه را در اینجا فراهم کند.

  طهایی ادامه داد: پیشنهاد ما این بود که در این استان نه فقط یک پارک یا دو پارک احداث شود؛ بلکه بخشی از استان به عنوان منطقه علم و فناوری ملی مشخص و مصوب شود.

  وی در پایان اعلام کرد: حال، پردیس شرق تهران تا فرودگاه پیام به عنوان کریدور علم و فناوری در شورای عالی عتف تصویب شده است و این بخش از استان البرز به عنوان کریدور علم و فناوری ملی مصوب شده است.

  اطلاعیه ها و رویدادها

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  آپارات

  نشریات اتاق

  فراخــوان

  مقالات

  آمار بازدید سایت

  امروز397
  دیروز1149
  این هفته3730
  این ماه35462
  کل1455936

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - میدان امام حسین ( ع ) - بلوار 15 خرداد 

  ساختمان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان 

  کدپستی : 3518994970

  تلفن :6 الی 33464002-023
                  023-31651000

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.