- پنجشنبه 9 بهمن 1399

  چارت معاونت علمی و فناوری در استان البرز پیش‌بینی شود

   

  سید حمید طهائی شامگاه چهارشنبه ۱۱ مرداد در نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار کرد: در هفته جاری پارک تخصصی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گرمدره توسط وزیر علوم و وزیر ارتباطات افتتاح شد.

  وی افزود: این پارک، مرحله پیشرفته‌ای از سری برنامه‌های حوزه آی.سی.تی و فراتر از استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌هاست که به همت وزارت ارتباطات در این استان تاسیس شد و به عنوان دومین پارک علم و فناوری در البرز به نام قطب علم و فناوری احداث شده است.

  این مسئول افزود:  با توجه به حوزه فعالیت مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و سبقت تاریخی دانشگاه کشاورزی که مهد آن در استان البرز واقع است، امتیازات این دانشکده را باید حفظ کنیم؛ ضمن اینکه اقدامات اولیه برای تأسیس پارک کشاورزی در استان البرز انجام شده است.

  طهائی بیان کرد: در این رابطه وزارت جهاد و علوم موافقت‌های لازم را داشته‌اند تا آخرین دستاوردهای کشاورزی را از البرز به نمایش بگذاریم.

  استاندار البرز در ادامه خاطرنشان کرد: از ۱۲ مراکز تحقیقاتی کشور، ۱۰ مرکز در البرز واقع است؛ بنابراین، پیشنهاد تشکیل معاونت علمی و فناوری در استان البرز موضوعی است که باید از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیگیری شود.

  وی با اشاره به تعداد زیاد مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در البرز ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در این استان مراکز دارویی ۱۰۰ ساله داریم که آخرین دستاوردهای دارویی کشور را به همراه دارد و جا دارد البرز به عنوان کریدور فناوری معرفی شود.

  وی افزود: وزیر ارتباطات اخیرا اعلام کردند که مجوز کریدور علم و فناوری از شورای عالی عطف اخذ شده است و از شرق استان تهران تا فرودگاه پیام نیز در مسیر این کریدور واقع شده است و می‌توان در حوزه‌های مختلف از این ظرفیت استفاده کرد.

  استاندار البرز گفت: در جریان سفر هیات البرزی به کشور استونی آخرین دستاوردهای فناوری ارتباطی این کشور بررسی شد و ایده های آن را اجرایی خواهیم کرد، ضمن اینکه در دیدار با معاون وزارت ارتباطات در نمایشگاه الکامپ دیدگاه های نو و بدیع را مطرح کردیم که با توجه به روابط خوب جمهوری اسلامی و استونی مورد توجه قرار گرفت و البرز با اجرای این طرح ها در کشور الگو خواهد شد.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه در حوزه خدمات فناوری اطلاعات باید توسعه پیدا کنیم، گفت: ۸۰ درصد جمعیت استان در دو شهرستان کرج و فردیس واقع است و باید پوشش زیرساخت های ارتباطات را در این دو مرکز بالا ببریم.

  استاندار البرز گفت: سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری استانی انجام شده است.

  در ادامه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز گزارشی از روند اجرای طرح های حوزه آی.سی.تی را تشریح کرد.راه اندازی شبکه توزیع فناوری سلامت با رویکرد توسعه صادراتی،اجرای طرح امنیت اطلاعات، گستردن چتر امنیت در در دستگاه های اجرایی واقع در سایت اداری استان تا پایان شهریور ماه،پروژه امضای دیجیتال، از جمله این طرح ها بود.

  کلیه دستگاه ها به سامانه استعلام های الکترونیکی متصل شوند

  عباداله کامکار معاون امور اقتصادی استانداری نیز در رابطه با استعلام های بین دستگاهی بیان کرد: ۶۰۰ استعلام الکترونیکی در ۸ دستگاه انجام شده است که باید به تمامی دستگاه ها تسری پیدا کند.

  وی افزود: در رابطه با اتصال دستگاه ها به سامانه جامع الکترونیک تا پایان آذر ماه نیز اقدامات لازم صورت گیرد.

  کامکار ایجاد بسترهای شغل برای متخصصان فناوری اطلاعات و احصا نیازهای استان و شناسایی نیروی کار در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

  عطاالله ربانی رییس پارک علم و فناوری استان نیز در این جلسه با اشاره به بدیع ترین دستاوردها در حوزه فناوری های نوین و کسب و کارهای جدید گفت: باید زمینه ساز توسعه این مشاغل باشیم و در رابطه اشتغال کارآفرینانه با توسعه ساختارهای فناوری و مراکز رشد با همکاری موسسات پژوهشی مراکز رشد را توسعه دهیم.

  رییس پارک علم و فناوری افزود: دو مرکز رشد همکار با مشارکت پارک در استان البرز تقویت شده و با در اختیار قرار دادن امتیازات پارک به محققان زمینه ساز توسعه ارتباطات در این زمینه خواهیم شد.

  وی بیان کرد: تجاری سازی این ایده ها نیز رویکردی بوده که در استان اجرایی شده است.

  ربانی ادامه داد: با دانشگاه تربیت مربی، علوم پزشکی البرز، موسسه سرم سازی رازی و... همکاری‌های مشترک را برای تجاری‌سازی یافته‌های علمی مهیا کرده‌ایم.

  وی تصریح کرد: مراکز رشد را در شهرستان‌های استان دنبال می‌کنیم و ظرفیت شرکت‌های بخش خصوصی را نیز در این زمینه به کار گرفته‌ایم تا بستر همکاری و توسعه شرکت‌های شتاب‌دهنده کوچک باشد.

  اطلاعیه ها و رویدادها

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  آپارات

  نشریات اتاق

  فراخــوان

  مقالات

  آمار بازدید سایت

  امروز377
  دیروز1149
  این هفته3710
  این ماه35442
  کل1455916

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - میدان امام حسین ( ع ) - بلوار 15 خرداد 

  ساختمان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان 

  کدپستی : 3518994970

  تلفن :6 الی 33464002-023
                  023-31651000

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.