یادگار احمدی با اعلام این خبر گفت: پیرو دستور العمل ابلاغی وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت و در جهت پشتیبانی موثر از بنگاه های اقتصادی ، تامین نقدینگی مورد نیاز آنها و تکمیل ، اجرا و راه اندازی پروژه های اولویت دار در سال مهار تورم و رشد تولید ، فرآیند ثبت نام برای تسهیلات رونق تولید 1402 راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد : کلیه واحدهایی که مشمول دریافت تسهیلات می شوند می توانند با ورود به سامانه خدمات وزارت صنعت ، معدن و تجارت به نشانی الکترونیکی khedmat.mimt.gov.ir درخواست خود را تکمیل و ثبت نمایند تا از طریق کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و معرفی به بانک آنها صورت پذیرد.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: تسهیلات فوق شامل بنگاه های اقتصادی دارای مجوز از وزارت صمت ، جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی ، صنوف تولیدی و مراکز پژوهش های صنعتی و معدنی و واحدهای فنی و مهندسی و طرح های نیمه تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد می باشد.

یادگار احمدی افزود: این تسهیلات به منظور تامین مالی بنگاه های اقتصادی مشمول به جهت تقویت تحرک اقتصادی در بنگاه هایی که به علت محدودیت در تامین نقدینگی امکان فعالیت کامل آنها وجود ندارد و با دریافت تسهیلات امکان تثبیت و یا افزایش اشتغال و تولید آنها فراهم می شود و همچنین تامین تسهیلات به منظور کاهش مصرف و شدت انرژی ، افزایش بازدهی و ارتقای کیفیت تولیدات و رقابت پذیری پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح تسهیلات مورد نیاز جهت تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و معادن دارای پروانه بهره برداری و طرح ها و پروژه های ارتقا تولید دانش بنیان و واحدهایی که دارای مشکلات نقدینگی هستند ارائه خواهد شد.